Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gönen’e arıtma tesisi

Gönen’e arıtma tesisi
25 Mart 2016 - 0:01

Genel

Gönen’e arıtma tesisi

Gönen’de 9 kırsal mahallenin içme suyunda rastlanılan arsenik için Büyükşehir Belediyesi hareketi geçti. Konu ile ilgili açıklama yapan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar “Arsenik arıtma tesisi kurulması için çalışmalar başlatıldı. Vatandaşlarımızda, sağlıklı ve temiz su içecek” dedi.

Gönen’de Alladin-Bostancı-Gökçesu-Osmanpazar, Saraçlar-Çatak-Korudeğirmen ve Eriklioba mahallelerinin içme suyunda rastlanılan arsenik için Büyükşehir Belediyesi harekete geçerken; Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar “Eriklioba ve Korudeğirmen mahallelerimize arsenik arıtma tesisi kuruldu. 7 mahallemize de arsenik arıtma tesisi kurulması için çalışmalar başlatıldı ve bu sene içinde arıtma tesisleri devreye girecek” dedi. Her bir arsenik arıtma tesisinin 300 Bin TL’ye mal olduğunu da hatırlatan Başkan Yakar, “Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızda, musluklarından sağlıklı su içecek. Bütün çalışmalarımız bu yönde” dedi.

TEMELİ NİSAN’DA ATILACAK

14 Milyon 750 bin TL’lik Şehir Arıtmasının temelinin Nisan ayı başında atılacağının müjdesini veren Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Gönen Barajından Bandırma’ya giden suyun kullanabilmesi için Büyükşehir Belediyemiz 10 Milyon TL’lik İçme Suyu Projesi hazırladı. Gönen halkı da, arıtmadan geçen bu suyu kullanabilecek” şeklinde açılamalarda bulundu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.