Balıkesir Merhaba Gazetesi

Gönen’e milyar dolarlık dönüşüm

Gönen’e milyar dolarlık dönüşüm
25 Aralık 2014 - 0:08

Genel

İlçeyi sağlık ve kongre merkezine dönüştüreceği belirtilen kentsel dönüşüm projesi 1 milyar dolara mal olacak. ‘Acele Kamulaştırma’ kararı da Bakanlar Kurulu’ndan geçti…

Gönen’den iddialı bir kentsel dönüşüm projesi gündemde. Gönen’i sağlık ve kongre merkezine dönüştüreceği, 1 milyar dolara mal olacağı açıklanan proje için ‘Acele Kamulaştırma’ kararının da Bakanlar Kurulu’ndan geçtiği bildirildi.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, söz konusu projenin  Gönen Deri Organize Sanayi Bölgesi’nin Karma Sanayi Bölgesi’ne dönüştürülmesi ve deri imalatçılarının, Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmasının ardından başlatılacağını açıkladı.

Başkan Yakar, “300 dönüme yakın alana inşa edilmesi düşünülen Kentsel Dönüşüm Projesi, özel sektör vasıtasıyla yaşama geçirilecek. Dev projenin yatırımcısı hazır… Teknoloji ve Sanayi Bakanlığımızın, Deri OSB’yi Karma Sanayi Bölgesi ilan etmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm projesinin yaşama geçmesi için düğmeye basılacak” dedi.

‘KÖKTEN ÇÖZÜM GETİRECEK’

Bu proje kapsamında Gönen Çayı ıslahı ve arıtmasıyla çevre sorunlarına da kökten çözüm getirileceği belirtildi. Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, projenin kapsamı ile ilgili olarak, “Gönen’i, sağlık ve kongre turizminde Türkiye’nin merkezi yapacağına inandığımız kentsel dönüşüm inşa çalışmasını, Deri Organize Sanayi Bölgemizin karmaya dönüşmesiyle birlikte başlatacağız” dedi. Başkan Yakar, “Gönen’de her yönüyle değişim rüzgârı estirecek olan Kentsel dönüşümün, Gönen gibi Güney Marmara Bölgesine de hareketlilik getireceğine inandığını” söyledi. Başkan Yakar, “Coğrafi konumundan dolayı birçok avantaja sahip olan Gönen, sağlık ve kongre turizminde merkez olacak. Gönen’e gelmek isteyenler, Bandırma üzerinden geleceğinden mutlaka çevre ilçelerimizde olumlu yönde etkilenecek” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.