Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÜLER’DEN AĞAÇ İŞLERİ SANAYİ SİTESİ HEDEFİ

GÜLER’DEN AĞAÇ İŞLERİ SANAYİ SİTESİ HEDEFİ
17 Kasım 2014 - 0:11

Genel

Marangozlar Odasının 378 üyesi bulunuyor. Oda olarak hedeflerine, ağaç işleri sanayi sitesini kurmayı ekleyen Marangozlar Oda Başkanı Kamil Güler , ‘orta ve uzun vadede yapılabilecek çok şey var diyerek ticari hayat bizim için önemli ve önümüzdeki günlerde üyelerimizle ticari hayat eğitimlerinde bir araya geleceğiz’ dedi.

Marangozlar Odası Başkanı Kamil Güler odanın çalışmaları kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda çalışmaları olduğunu ve 6331 Sayılı kanunla sigortalı çalıştıran işyerlerimiz için bir rahatlık ve sağlıklı çalışma sağlamış olacaklarını bildirdi. Yaptığımız toplantılarda BESOB ‘un düzenlediği torba yasa konusunda bilgiler aldık diyen Güler ‘ Üyelerimize bunları aktardık. Genel Sağlık Sigortası konusunda içinde olduğu bilgileri daha sonradan sıkıntıların yaşanmaması için gerekenleri anlattık ’dedi. Güler, Önümüzdeki Günlerde Ticaret Hayatını ilgilendiren konularda bir eğitim düzenleyeceğiz. İnşaat sektöründe hızla şehrimizde de aktif olarak süren çalışmalar yürütülüyor. Bizlerinde buna dâhil olduğu düşünüldüğünde; kapı, mutfak, banyo dolapları benim üyelerimin işi. Bu talepleri karşılamak için çalışmalar yapıyor esnafta. Yeni iş hayatını ve teknoloji gelişmeyi üyelerimizle hayata sokmak istiyoruz.

Gerekirse birleşerek, gerekse kümeleşip devlet destekli projeler üreterek çalışma hedefimiz var. Marangozlar sitesi kentsel dönüşümle birlikte kalkacak. Bununla ilgili gerekli yerlerle görüşülecek. Benim hayalim, Balıkesir’ deki tüm oda üyelerimizi de kapsayan mobilya hammadde sağlayıcıları, ,imalatçıları, keresteciler, odun satıcısı, marangoz ve mobilya işi yapanları tek çatı altında buluşturacak bir ‘Ağaç işleri Sanayi Sitesi ’kurmak.’ şeklinde konuştu.

Örnek olarak bugüne kadar gittikleri yerleri anlatan Güler, ‘İnegöl mobilyacılar sitesi, Adana Ağaç işleri sitesi var örneğin 600 işyeri olan ve ağaç işleri ile yapılan her şey bu sitede. Zaman içerisinde üyelerimize de bunları anlatarak ilerlemeyi istiyoruz. Üyelerimiz dışarıdan talep etmeden kendi bünyelerinde üretimi sağlayarak gelişimi sağlayacak diye düşünüyorum. Vatandaşlarımız bir yatak takımını dışarıdan almayacak. Bizim üyemiz ne isteniyorsa burada üretecek.’ dedi. ÖZEL HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.