Yaşamİlçe Haberleri

Gülsüm Ana 22 Yıldır Kazdağları’nda

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Çamcı Mahallesi'nde yaşayan Gülsüm Yalazı, Kazdağları'nın eşsiz doğasında konuklarını 22 yıldır ağırlamaya devam ediyor. Her mevsimde ziyaretçilerine gözlemeden ev yapımı yemeklere kadar geniş bir menü sunuyor.

Gülsüm Ana 22 Yıldır Kazdağları’nda

Gulsum Ana 22 Yildir Kazdaglarinda 1
Gülsüm Ana 22 Yıldır Kazdağları’Nda

12 Ay Boyunca Hizmet Veriyor

71 yaşında 2 çocuk annesi Gülsüm Yalazı, Edremit-Yenice yolunun kenarında kurduğu tesislerinde yılın 12 ayı hizmet veriyor. “Gülsüm Ana” adını verdiği mekanında on binlerce misafiri ağırlayan Yalazı, gelen herkesi kendi ailesinden biri gibi karşıladığını söylüyor. İşini büyük bir aşkla yaptığını belirten Yalazı, doğanın ve insanların güzelliğine olan sevgisinin işine yansıdığını ifade ediyor.

Gulsum Ana 22 Yildir Kazdaglarinda 2
Gülsüm Ana 22 Yıldır Kazdağları’Nda

“Her yerden arayanım çok”

Daha önce yol kenarlarında ekmek satarak bu işe başladığını söyleyen Gülsüm Yalazı, “Ben buraya 22 yıl önce çıktım. Bu sene 22. yılım oluyor. Bir yıl da daha önce yol kenarında ekmek satarak başladım. Sonra gözleme derken yer değiştirmem gerekti. Buraya çeşmenin başına çıktım. Oradan oraya sürüklene sürüklene Yaradanım çok güzel bir yere çıkardı. Şöyle diyeyim. Madem Yaradan beni böyle sürüklediyse böyle işi yapıyorsam, görevimizi tam yapmalıyız. Çevreyi korumamız lazım. Ben çıktığım günden beri hiç kaybetmedim. Gelenlerim sürekli takip ediyor. Şu anda büyük bir ailem olduğuna inanıyorum. Her yerden arayanım çok. ” dedi.

Gulsum Ana 22 Yildir Kazdaglarinda 3
Gülsüm Ana 22 Yıldır Kazdağları’Nda

“Ana olur da yemek olmaz mı?”

Sözlerine “Gündüz sabah kahvaltısı veriyorum. Kahvaltıda sınırımız yok. Hangi saatte gelseniz kahvaltımız var. Şu an oğlak güvecine de başladım. Kuru fasulye, sac kavurma, fırında kaşarlı köfte. Ve pilavımız oluyor, menemeniniz oluyor. Geçenlerde gelenler oldu, ‘yemek var mı’ dediler. ‘Ana olur da yemek olmaz mı, ana olur da hiç aç bırakır mı’ dedim. Çok memnunum. Severek yapıyorum. Ben şöyle hayatı, doğayı çok seviyorum. Çiçeği, böceği, insanları çok seviyorum ve herkesi buraya nefes almak için bekliyorum” şeklinde devam etti.

Haber: İHA

Dünyanın En Büyüğü Erdek’te!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu