EkonomiGündem

Gümüş Yatırımı Altının Önüne Geçti!

2024 yılına damga vuran finansal piyasalar, altın ve gümüş yatırımcılarına önemli kazançlar sağladı. Güvenli liman arayışında olan yatırımcılar için uzun süredir altın tercihi öne çıkarken, son dönemde gümüş de dikkatleri üzerine çekti. 

Gümüş Yatırımı Altının Önüne Geçti!

Gumus Yatirimi Altinin Onune Gecti 1

Gümüş Altını Geçti

Gram gümüş fiyatları 2024 yılının başından itibaren yükseliş sergiledi. 1 Ocak 2024 tarihinde 22 lira seviyesinde olan gram gümüş, yaklaşık yüzde 45’lik bir artışla 32 liraya ulaştı. Bu artış, gümüşün altını geride bıraktı.  Gram altın da aynı dönemde önemli bir performans sergileyerek yatırımcıların yüzünü güldürdü. Bin 950 lira seviyelerinde bulunan gram altın, yaklaşık yüzde 25’lik bir artışla 2 bin 450 lira seviyelerine yükseldi.

Gumus Yatirimi Altinin Onune Gecti 2

“Yüzde 50’ye varan bir getiri sağladı”

Kapalıçarşı’da bulunan esnaflardan Cihat Zeytun, altın ve gümüşün yatırımcılar için önemli fırsatlar sunduğunu belirtti. Zeytun, “Altın uzun vadede hep kazandıran bir yatırım aracı olmuştur. Vatandaşlar, işçiliği olmayan altınları tercih ederek hem takı olarak kullanıyor hem de yatırım amaçlı değerlendiriyorlar. Gümüş de son 6 ay içinde yaklaşık yüzde 50’ye varan bir getiri sağladı. Küçük parçalar halinde ya da külçe olarak satılan gümüş, altın gibi uzun vadede değerlendirilmesi gereken bir yatırım aracıdır.” şeklinde konuştu.

Haber: İHA

Tüm Gözler Temmuz Ayında: Ara Zam Olacak Mı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu