Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÜN AYDINLILARIN OLDU

GÜN AYDINLILARIN OLDU
22 Aralık 2014 - 0:03

Genel

 Aydın’dan gelerek Balıkesir’de yaşamını sürdüren Kadınlar bir araya gelerek Aydınlılar kahvaltısı düzenledi.

 Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu’nun eşi Elvan Erdoğdu’nun da katıldığı sohbet ve tanışma kahvaltısının geleneksel hale getirileceği belirtildi.

3 Aydın’lı bayanın telefon ile ulaştığı Aydınlı bayanlar geçtiğimiz gün Otel Basri’de kahvaltıda buluştu. Makbule Gök, Emine Varol ve Meral Çolak Aydın’lı olmaları sebebiyle Balıkesir’de yaşayan Aydın’lı bayanları bir araya toplamak, tanışmak ve kaynaşmak için bir organizasyon düzenlemeye karar verdiklerini belirten kadınlar telefonla ulaşabildikleri Aydınlıları kahvaltılı tanışma toplantısında buluşturdu. Telefon ile ulaşabildikleri Aydınlı bayanları kahvaltıda bir araya getiren kadınlar 35 kişiye ulaşabildiklerini ve bu buluşmaları geleneksel hale getirmek istediklerini dile getirdiler.

Amaçlarının birlik beraberlik olduğunu dile getiren Makbule Gök, “Şu an için çalışan 35 kişiye ulaşabildik. Amacımız daha fazla kişiye ulaşmak. Bundan sonra daha kapsamlı bir çalışma yaparak Balıkesir’de yaşayan Aydınlı arkadaşlarımıza ulaşarak iletişim sağlamak istiyoruz.’ dedi.

HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.