Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÜNMARSİFED “Güney Marmara İşbirliği” Teması ile Kaz Dağlarında Toplandı

GÜNMARSİFED “Güney Marmara İşbirliği” Teması ile Kaz Dağlarında Toplandı
25 Ekim 2021 - 16:12

GÜNMARSİFED “Güney Marmara İşbirliği” Teması ile Kaz Dağlarında Toplandı

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkan Abdullah Bekki Başkanlığında 22-23 Ekim 2021 günlerinde; Kaz Dağlarında işbirliği, planlama ve ayrıca eğitim başlıkları ile bir araya geldi. 2 Günlük toplantı programına Başkan Abdullah Bekki, Başkan Yardımcısı ve ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, Başkan Yardımcısı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi İsa Tamer Çelik, Başkan Yardımcısı ve BİSİAD Başkanı İsmail Özer, Yönetim Kurulu Üyesi ve BASİAD Başkanı Ümit Baysal, BANSİAD Başkanı Funda Dedeoğlu, BAGİAD adına GÜNMARESİFED Delegesi Cehhun Ercan, Yönetim Kurulu Üyesi Özge Aretlik, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ve ayrıca GÜNMARSİFED delegeleri katılım sağladı.

25 Ekim 2021 / Balıkesir – GÜNMARSİFED Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu 22-23 Ekim 2021 tarihlerinde çeşitli konuları görüşmek ve seminer programları dolayısı ile Kaz Dağlarında bir araya geldi.

GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki başkanlığında yapılan 2 günlük çalışma toplantısında ana konu Güney Marmara Bölgesinde işletmeler arasında işbirliğini arttırmak ve ayrıca iletişimi güçlendirerek işbirlikleri sayesinde bölge katma değerini arttırmak üzerine kurguladılar.

Toplantının 1. Gününde Uludağ A.Ş. (Bursa) İnsan Kaynakları Müdürü Gürkan Özken “İnsan Kaynakları Yönetiminden İnsan Kaynakları Stratejisine Geçiş”  başlıklı bir seminer verdi. 2. Gün eğitimleri kapsamında Özge Aretlik tarafından kişisel gelişim semineri verdiler.

***

Toplantıda konuşma yapan GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki; GÜNMARSİFED Çatısı altında Güney Marmara İşletmeleri arasında yakın bir işbirliği çalışması gerçekleştiğini söyleyerek, ayrıca bu işbirliğini geliştirmek, bölge iletişimini arttırmak ve bunun sonucu olarak bölgenin katma değer artışına katkı yapmak istediklerini ifade etti. Başkan Abdullah Bekki: “ Güney Marmara Bölgesi büyük potansiyel ve yerel dinamikleri ile ülkemizin en şanslı coğrafyasında yer almaktadır. Bölge dinamiklerinin organize ve ortak akıl ile işbirliğini güçlendirmesi bölgemize mutlak çok büyük bir ivme kazandıracaktır. GÜNMARSİFED olarak en büyük amacımız ayrıca bu ivmeye katkı yapmaktır. Bu sebeple gerçekleştirdiğimiz organizasyon türü organizasyonlarla çok daha geniş katılımlı bir şekilde ve “Ticaret Köprüsü” niteliği taşıyacak organizasyonlara imza atacağız.

Bölgemiz için, bölge iş hayatı ve istihdamı için var gücümüz ile çalışıyoruz. Bugün Türkiye’de insan kaynakları stratejisi konusunda önemli uzmanlardan biri olan Sayın Gürkan Özken’den aldığımız seminerin ana sebeplerinden bir tanesi de bölge istihdamını verimli ve güçlü bir şekilde şekillendirerek bölge ihtiyaçları doğrultusunda ayrıca şekillenmesine katkı vermektir. Bu amaçla işletmelerimizi dinliyoruz, çalışanlarımızı dinliyoruz, bölgemizde iş hayatı ve istihdam ile ilgili gözlemlerde bulunuyoruz. Bu çalışmalarımızın verimini alarak bölge ekonomisine katkı vermek istiyoruz. Bu amaçla, Balıkesir ve Çanakkale’nin başta STK’lar ve işletmelere olmak üzere, illerin yönetimlerini de kapsayan çok daha yakın işbirliğine mutlak ihtiyaç vardır.” Dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.