Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÜNMARSİFED “TR22 Bölgesi İçin Güçleniyor Hakları Savunuyor” Avrupa Birliği Sivil Düşün Projesini Uyguluyor

GÜNMARSİFED “TR22 Bölgesi İçin Güçleniyor Hakları Savunuyor” Avrupa Birliği Sivil Düşün Projesini Uyguluyor
16 Mayıs 2022 - 15:20

GÜNMARSİFED “TR22 Bölgesi İçin Güçleniyor Hakları Savunuyor” Avrupa Birliği Sivil Düşün Projesini Uyguluyor

 

Çatısı altındaki 7 dernek ve bini aşkın şirketi temsil eden Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED), 2022 Yılının Başından bu yana Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında başvurusu kabul edilen “GÜNMARSİFED TR22 Bölgesi için güçleniyor, hakları savunuyor” projesini uyguluyor.

 

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası federasyonu bir Avrupa Birliği Programı olan Sivil Düşün kapsamında uygulamakta olduğu proje ile İletişim becerilerini, gönüllü, destekçi ve paydaşları artırma becerini, farklı kurumlarla çalışma becerini, kaynak geliştirme ve bütçe yönetme becerilerini, politika geliştirme becerini, dijital becerilerini geliştiriyor.

Projenin odak alanları; İş dünyası ve insan hakları, Gelişme hakkı İletişim hakkı, ifade medya ve basın özgürlüğü oluşturuyor.

GÜNMARSİFED Çatısı altındaki proje ekibi koordinasyonu ile çeşitli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Faaliyetlerin bir kısmı federasyonun üye dernekler ile birlikte kapasite artırımına yönelik çalışmalardan oluşurken bir kısmı da TR22 Bölgesinde İş dünyası ve insan hakları, gelişme hakkı, iletişim hakkı, ifade medya ve basın özgürlüğü haklarının geliştirilmesine odaklanmaktadır.

KURUMSAL KAPASİTE ARTTIRIM HABERİ

Proje kapsamında çeşitli toplantılar ve eğitim çalışmaları yapılmaktadır. Çanakkale’de yapılan bir eğitim çalışması ile dernek çalışanları bir araya getirilerek, gelişim ve kurumsal kapasite artırımı eğitimi verildi.  Çeşitli toplantılar ile hakların savunulması ve güvence altına alınması noktasında projeye katkıları ve proje sonrası savunuculuğu sürdürülebilirliği konuları ele alındı. Hedef kitlenin iletişim bankası oluşturularak projeye katkı ve fikirlerinin alınması aşamasında çalışmalar yürütüldü.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.