Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÜNMARSİFED TÜRKONFED Genel Kuruluna Katıldı

GÜNMARSİFED TÜRKONFED Genel Kuruluna Katıldı
27 Mayıs 2015 - 9:40

Genel

GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik TÜRKONFED Genel Kuruluna katılarak iş dünyasındaki gelişmeleri bazı katılımcılarla değerlendirdi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek  ve Dünya Bankası Türkiye Direktörü  Martin Raiser’ın konuşmalarının da yer aldığı kurul konuşmasında iş dünyası politika ve ekonomisine değinildi.

GÜNMARSİFED Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu İstanbul Çırağan Sarayında gerçekleştirilen seçimli TÜRKONFED Genel Kuruluna katıldı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’inde katıldığı kongrede GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik, Balıkesir Bölgesinden BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, ve farklı ülkelerden federasyon iş dünyası temsilcileri ile buluşma sağlandı ve kongre süreci gerçekleştirildi. Balıkesir bölgesinden de görüşlerin sunulduğu kongreye ayrıca ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu, BANSİAD Başkanı M. Çetin Mirap, GÜNMARSİFED’in TÜRKONFED delegeleri ve üye derneklerin Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Federasyonumuzun ortak görüşü doğrultusunda gerçekleştirilen öneri ile; seçimde GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu TÜRKONFED Yönetim Kuruluna seçildi. TÜRKONFED Başkanlığını Süleyman Onatça’nın Tarkan Kadooğlu’na devrettiği genel kurulda; sırası ile eski başkan Süleyman Onatça, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası Türkiye Direktörü  Martin Raiser birer konuşma yaptılar. Kongre kapsamında gerçekleştirilen “Türkiye’de Demokratikleşme ve Bölgesel Kalkınma” panelinde ise Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ,  Moderatör – Konuşmacı olarak yer aldı. Prof. Dr. Fuat Keyman, İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü ve Bekir Ağırdır, Konda Araştırma Şirketi Genel Müdürü konuşmalarında iş dünyası ekonomi ve politikalarına yer verildi.DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.