Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÜNMARSİFED YENİ ATAMALARI DEĞERLENDİRDİ

GÜNMARSİFED YENİ ATAMALARI DEĞERLENDİRDİ
12 Kasım 2020 - 11:26

GÜNMARSİFED Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankasına yapılan atamalarla ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

 

YENİ GÖREVLER DEĞERLENDİRİLDİ

 

GÜNMARSİFED Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik ekonomi yönetimine yapılan atamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Çelik değerlendirmesinde şöyle kaydetti:

 

“YAPISAL REFORMLAR GÜVENİ ARTTIRACAK ”

 

“Ekonomimiz son yıllarda yaşanan şoklar ve salgın etkisi ile zorlu bir dönemden geçmektedir. Makroekonomide dengeyi yakalamak, yüksek ve sürdürülebilir bir büyüme patikasına dönmek ve istihdamı salgın öncesi seviyelere hızla çıkarabilmek için finansal istikrarın sağlanması büyük önem taşımaktadır. Bunun için serbest piyasa ilkelerinin gözetilmesi, ekonomi politikalarında öngörülebilirliğin artırılması ve kurumların bağımsızlıklarının ve liyakatın güçlendirilmesi gerekmektedir. Mali disiplin ve ekonomik istikrarı önceliklendiren, yatırımcılara güven veren ve yapısal reformları içeren kapsamlı bir programın uygulanması yatırım ortamını güçlendirecek, ekonomide güveni artıracak ve istihdamın gelişmesine de katkı sağlayacaktır.

 

“BAKAN ELVAN VE AĞBAL’A BAŞARILAR DİLİYORUZ ”

 

Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Sayın Lütfi Elvan’ı ve Merkez Bankası Başkanlığına atanan Sayın Naci Ağbal’ı tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Güney Marmara İşletmeleri olarak, ekonomik istikrarı sağlamış, güçlü bir demokrasiye ve hukuk devletine sahip müreffeh bir Türkiye için kararlılık ve azimle çalışmaya, ülkemiz çıkarlarına katkı vermeye devam edeceğiz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.