Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÜREŞ TAKIMI YENİLMİYOR

GÜREŞ TAKIMI YENİLMİYOR
11 Şubat 2015 - 0:01

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor güreşte yenilmiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor güreş takımı katıldığı turnuvalarda elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor. Son olarak Türkiye Gençler Şampiyonası ve Minikler 1. Lig müsabakalarında elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Balıkesir Büyükşehir Belediyespor güreş takımı 6-8 tarihleri arasında Denizli’de gerçekleştirilen Türkiye Gençler Şampiyonası’ndan da bir altın bir bronz madalyayla döndü. Şampiyonaya 4 sporcusuyla katılan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor güreş takımından 96 kiloyla mindere çıkan Aykut Işık Türkiye birincisi, 55 kiloda Hakan Demirci Türkiye üçüncüsü oldu. Türk Milli Takımı’na seçilen Aykut Işık ise önümüzdeki dönemde yapılacak Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda Ay-Yıldızlı formayla yarışacak.

Minikler 1. Ligi’nde mücadele eden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor minik güreş takımı, Erzurum Büyükşehir Belediyespor, Kayseri Büyükşehir Belediyespor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un yer aldığı müsabakaları ikinci olarak tamamlayıp, 12-15 Şubat tarihleri arasında İzmir’de yapılacak şampiyonaya katılmaya hak kazandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu, güreşte elde edilen başarılarla gurur duyduklarını ifade ederek, “Güreş branşında katıldığımız iki turnuvadan da başarıyla döndük. Bir sporcumuz milli takıma seçildi. Bu olaylar bizi gururlandırıyor. Bu branşı kurduğumuz andan bu yana hedeflerimize tek tek ulaşıyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.