Balıkesir Merhaba Gazetesi

GÜREŞÇİLER İKİ ALTIN BİR BRONZ MADALYA İLE DÖNÜYOR

GÜREŞÇİLER İKİ ALTIN BİR BRONZ MADALYA İLE DÖNÜYOR
19 Mayıs 2015 - 9:33

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kulübü yağlı güreş takımı, Antalya’da geçrkelştirilen güreş müsabakalarına katıldı. Geçtiğimiz haftasonu düzenlenen müsabalarda başarılı sonuçlar elde eden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kulübü yağlı güreş takımı, iki altın bir bronz madalya kazandı.

FİNİKE’DEN ALTN MADALYA İLE DÖNDÜ

Finike’ye bağlı Hasyurt Mahallesi İrfan Uğurlu Stadı’nda gerçekleştirilen güreşler 600 güreşçinin katılımıyla gerçekleşti. 1. Finike Altın Portakal Yağlı Güreşleri’nde Büyük orta boy kategorisinde mücadele eden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kulübü yağlı güreş takımı sporcusu Ertuğrul Dağdeviren, bu kategoride mücadele eden 33 güreşçi arasında birinci olarak altın madalya kazanmış ve şeref kürsüsüne çıktı.

MURATPAŞA’YA DAMGA VURDULAR

Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen yağlı güreşlere de katılan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kulübü yağlı güreş takımı, güreşçileri büyük orta boy kategorisinde başarılı maçlar çıkararak çeyrek finale 3 güreşçi birden çıkardı. 19 Mayıs Atatürk ‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Konuksever Stadyumu’nda düzenlenen güreşlere, 47’si başpehlivan ve yaklaşık 650 pehlivan katılırken, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kulübü yağlı güreş takımı sporcularından Yaşar Öztürk, Ertuğrul Dağdeviren ve Recep Bölme çeyrek final karşılaşması yaptılar. Rakiplerini yenen Ertuğrul Dağdeviren yarı final karşılaşmasını da kazanarak finale yükseldi, Recep Bölme ise müsabakaları üçüncü olarak bitirdi. 38 güreşçi arasında finale yükselen Ertuğrul Dağdeviren final maçını da kazanarak bu güreşleri de altın madalya ile kapattı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.