Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Hacı’ yakalandı

‘Hacı’ yakalandı
27 Eylül 2014 - 0:11

Genel

maymun

 

Susurluk’taki bir termal tesiste konaklayan tatilcinin ‘Hacı’ adındaki maymunu uzun uğraşlar sonucu nihayet bayıltıcı iğne sayesinde yakalandı.

SUSURLUK Belediyesi ekiplerince uyuşturucu iğneyle vurularak yakalanan maymunun sağlık durumunun iyi olduğu ve muz,armut vb. meyveler verilerek kandırılamadığı için iğneyle uyuşturulduğu bildirildi. Alınan bilgiye göre, Susurluk ilçesindeki bir termal tesisten 4 gün önce kaçan maymun, yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Kepsut ilçesi Dereli Mahallesi’ne kadar geldi. Dereli yakınındaki ormanlık alanda ağaçlarda gezen maymunu gören vatandaşlar, muz, armut ve elma gibi meyveler verip onu yakalamaya çalışsa da başarılı olamadı.

Kaçak maymun tüfekle vurularak yakalandı

18’LİK MAYMUNUN İNADI

Geceyi, ağaçlarda ve bazı evlerin çatılarında geçiren maymun, sabah mahalle sakinlerinin verdiği armut, muz, mısır ve domates gibi ürünlerle beslendi ancak yine yakalanamadı. Tasmasına dokunulduğunda saldırganlaşan ve 18 aylık olduğu öğrenilen maymun için sahibi, Susurluk Belediyesinden destek istedi.Bunun üzerine belediye ekibi, uyuşturucu iğne atan bir tüfek ve tabancayla Dereli’ye geldi. Ekip ile yakalamayı izlemek için toplanan vatandaşları görünce iyice korkan maymun, bir evin çatısı ile ağaç arasında adeta mekik dokudu.

Ekibin yaklaşık bir saatlik çalışmasının ardından tüfek ve tabancayla atılan uyuşturucu iğnelerden 3’ünün isabet ettiği maymun, kendinden geçmeye başlayınca yakalandı. Sahibinin gönderdiği kafese konulan maymun, ağaçtan ağaca geldiği yolu bir pikabın arkasında gitti. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.