Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAÇLI SEFERLERİ-2-

HAÇLI SEFERLERİ-2-
22 Nisan 2015 - 0:05

Genel

Kıymetli dostlar, Haçlı ordularının ve devlet adamlarının Anadolu toprağındaki hevesi bin yıl öncelerine dayanır. Bütün medeniyetlerin yaşadığı Anadolu’nun zengin toprağında Bin yıldan beri hevesi olan Haçlı zihniyetinin saldırıları bitmedi. Hala değişik versiyonlarla bu savaşı devam ettiriyorlar. Hedef Anadolu üzeri Kudüs’ü ele geçirmek. Şu yıllarda bütün dinlerin merkezi sayılan Kudüs’te Müslümanlara hayat hakkı tanımıyorlar. Mescidi-i Aksa ve çevresinde Müslümanlara yapılan zulüm devam ediyor. Kudüs ve çevresindeki Müslümanlara yapılan zulümleri gittim, gördüm ve hayat akışım, dünyaya bakışım değişti. Her neyse dünkü kaldığımız yerden haçlı savaşlarını anlatmaya devam edelim.

Türkler Anadolu yaylalarında, haçlı ordularına karşı toprağını ve dinini savunuyordu. Sayıca çok üstün olan haçlı orduları karşısında bir nevi gerilla savaşı uyguluyordu. Altı yüz bin kişilik haçlı ordularına karşı, Yüz Elli Bin civarındaki Türk askerleri Anadolu’yu savundu ve düşman geri çekilerek kaçmak mecburiyetinde kaldı. Avrupa’daki bütün topluluklar birleşerek bu haçlı savaşlarına yıllarca devam ettiler. Hedefleri Anadolu ve Kutsal şehir Kudüs’ü ele geçirmekti. Sultan Kılıç-Arslan’ın Anadolu’yu haçlılardan koruması Bin Doksan Yedi yıllarına dayanır. Bin yıldır verilen mücadele günümüzde de devam ediyor. Silahsız fikir kirliliği ve davranış bozukluğu dediğimiz bu savaş, silahlı savaşlardan daha tehlikeli şekilde devam ediyor. Canlı hayatını perişan ediyorlar. Bu günkü isyan, saldırı ve yakıp yıkmaların kökeninde HAÇLI zihniyeti yatıyor.

İstanbul’un fethinden sonra geçici bir süre kendi kabuğuna çekilen Avrupa devletlerinin gönlündeki Anadolu’yu istila etme duygusu bir süre durakladı. Fatih Sultan Mehmet devrinde yirmi küsur haçlı devleti ile savaştığımız göz önüne alınırsa, mücadelenin büyüklüğü daha iyi anlaşılır. Bu mücadelenin ezelden ebede devam edeceği anlaşılıyor. Bizden medeniyeti, uygarlığı ve ilim yollarını çalan Avrupalı, şimdi bize kendi değerlerimizle saldırıyor. Hayatımızdaki değerlerimizi tahrip etmeye devam ediyor.

Sayın dostlar, Osmanlının Avrupa içlerine kadar dağılması ile gerileme yapan ve güç kaybeden haçlılar, günümüzde bu savaşı değişik usullerle deva ettiriyor. Fikir kirliliği, davranış bozukluğu, İnanç aksaklığı, genlerle oynama, virüs yollama, bilgisayar kullanma, uydudan hükmetme, uzayı fethetme, hep haçlı savaşlarının bir kolu olarak kabul edilmelidir. Bilim ve ilim esas alınarak mücadeleye devam edilirken, İslami ve insani değerlerin erimemesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Teknolojinin had safhaya ulaştığı günümüzdeki terör savaşları, bir taraftan maddeye ulaşmak için yapılsa bile, esas hedef inançları ortadan kaldırıp, robot canlılardan meydana gelen bir anlayışla AVANGANİZİM fikrini yer kürede hâkim kılmaktır. Avanganizm ve Siyonizm düşünceleri çok hızlı bir atak yaptığı görünürde varsa bile, görünmez kalplerdeki İnanç ruhu bir çığ gibi büyüyor.

Bu gelişip büyümeye yardımcı olabilme düşüncesindeki her kişi, önce canlı duygusunu yaşamalı ve yaşatmaya çalışması ile yer küre huzura adım adım yaklaşır. Bu değişim canlıya değer veren duygulardan yana olması bir ümit ışığı olarak görünüyor. Onun için değişime ve gelişime ayak uydururken, YARADANIN kurallarını göz ardı etmememiz gerekiyor. Hoşça kalın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.