Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘‘HAK İHLALİNE UĞRAYANLARA KAPIMIZ AÇIK’’

‘‘HAK İHLALİNE UĞRAYANLARA KAPIMIZ AÇIK’’
46
10 Aralık 2018 - 8:19

Vali Ersin Yazıcı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yazıcı, ‘‘Hak kaybına uğrayan herkese kapımız açık’’ dedi.

Vali Yazıcı mesajında, huzurlu ve mutlu bir ortamda yaşamanın tüm insanlığın hakkı olduğunu, her insanın ayrı bir değer taşıdığını ifade etti.Bugün dünyanın birçok yerinde insanların temel hak ve hürriyetlerinin göz ardı edildiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Ülkemiz, insan hakları konusunda dünyadaki birçok ülkeden çok ileri seviyededir. Ülkemizin birçok şehrinde olduğu gibi Balıkesir’de de göçe zorlanmış insanları barındırıyor, onlara huzurlu bir ortam oluşturmak için çalışıyoruz. Türkiye, mülteciler konusunda özverili davranırken uygar dünya bu soruna sırtını dönmeyi tercih etmiş ve bütün dünya, üç maymunu oynamıştı. İnsanları denizde ve soğukta kaderine terk eden ülkelerin olduğu bir dünyada Türkiye, milyonlarca insana hem kapılarını hem de gönüllerini açmış, onlarla kader birliği yapmıştır. “dedi.

‘‘HAK İHLALİNE UĞRAYANLAR BİZZAT BAŞVURABİLİRLER’’

Tüm Balıkesirlilerin dünya insan hakları gününü kutlayan Vali Yazıcı, “Hak ihlaline uğrayan herkes Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarda bulunan bu kurullarımıza bizzat başvurabilirler. Kişi, kurum ve kuruluşların, birbirlerinin insan haklarına saygı göstereceğine inanarak, tüm vatandaşlarımızın İnsan Hakları Gününü kutlar, esenlikler dilerim.” şeklinde mesajını tamamladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.