Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/presenters/meta-author-presenter.php on line 40

Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 53

Balıkesir Merhaba Gazetesi

Haklı olmak bazen üzücüdür.

Haklı olmak bazen üzücüdür.
27 Ekim 2014 - 11:10

Genel

Gerçekten de kimi zaman doğru verilerle yapılan öngörülerin sonuca birebir yansıması oldukça üzücü olabiliyor. Hele ki bu öngörüler ilgililer tarafından dikkate alınmadığı ve değerlendirilmediği için ortaya çıkan sonuçlar hem üzüntü hem de öfkeyi beraberinde getiriyor. Hafta içinde Balıkesirspor’un alt liglerde 3 yıl başarılı olan teknik direktörü İsmail Ertekin ile ilgili öngörümüzde haklı çıkmak benzer şekilde öfke-üzüntü karışımı bir duygu yarattı bizde.

Haklılığımızı ispat eden önemli bir ayrıntı var. Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’in basın açıklamasındaki “Rakibimizin kazanma hırsını iyi değerlendirdik” ibaresi hafta içinde yaptığımız ikazı ve öngörüyü açık bir biçimde haklı kılan bir ibare. Merhaba Gazetesi olarak İsmail Hoca’nın basın toplantısında yaptığı duygusal açıklamanın Süper lig kalitesine uygun olmadığını ve her maçın önemli olduğunu, Çaykur Rize deplâsmanından alınan 1 puana aldanmadan takımın kötü oyununa dikkat çekmiştik. Aslında bu kimi dostlarımızın biraz da katılmadığı bir tespitti.

Ama şu anda neredeyse şehrin tümü bu eleştirimizin doğruluğuna katılıyor. Açıkçası sezon başından beri hem hocaya, hem yönetime, hem de takıma gerekli sabrın gösterilmesi gerektiğini savunduk. Balıkesirspor’da görevli olan herkesin iyi niyetini ön plana çıkardık. Bu iyi niyetin hala var olduğu her kesimde kabul edilen bir gerçek.

Bu manada bütün takıma desteği bir görev olarak addetmeye devam edeceğiz elbette. Ama bunu bağnaz bir taraf duygusu ile değil, objektif bir yaklaşım ve başarı çabalarına bir katkı düzeyinde olmasına dikkat ederek yapacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.