Balıkesir Merhaba Gazetesi

HALALCA PIRIL PIRIL

HALALCA PIRIL PIRIL
13 Mart 2015 - 0:13

Genel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir ziyareti sebebiyle Halalca mahallesinde hummalı bir çalışma başlatıldı. Mahalle adeta yeniden yapılıyor.

Halalca mahallesinde bugünlerde yoğun bir çalışma var. Önümüzdeki Pazar günü Balıkesir’i ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, uçağının ineceği havaalanının Halalca mahallesinde olması, Erdoğan’ın şehre girerken bu mahalleden geçecek olması sebebiyle Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçiş güzergahı ve güzergaha yakın sokaklar, yan yollar adeta yeniden yapılıyor.

Evlerin duvarları beyaz kireçle boyanırken; bordürler beyaz ve sarıya boyanarak mahallenin sokakları pırıl pırıl yapıldı. Altıeylül Belediyesi ekiplerinin, kısa sürede Halalca mahallesini tanımayacak hale getirmesi en çok mahallenin muhtarı Levent Bacakoğlu’nu sevindirdi. Muhtar Bacakoğlu, “Balıkesir’e her ay Cumhur başkanımız yada Başbakanımız gelsin. Bu sayede bizim mahallemiz en çok hizmet alan mahalle olur. Balıkesir Büyükşehir olmadan önce köy statüsünde idik, özel idare marifetiyle hizmet geliyordu. Şimdi Büyükşehir ve bağlı bulunduğumuz Altıeylül Belediyesi ihtiyaçlarımızı karşılıyor, ancak mahallemizde havaalanı olduğu için Balıkesir’e gelen devlet büyüklerimiz mahallemizin içinden geçiyor ve böylelikle zaman zaman mahallemizin bakımı güzel oluyor” dedi. AHMET İMREN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.