Balıkesir Merhaba Gazetesi

HALİL SEZAİ İÇİN TUTUKLAMA TALEBİ

HALİL SEZAİ İÇİN TUTUKLAMA TALEBİ
17 Eylül 2020 - 16:13

HALİL SEZAİ İÇİN TUTUKLAMA TALEBİ

 

Tartıştığı komşusunu darp ettiği görüntüleri basına yansıyan şarkıcı Halil Sezai, savcılıktaki ifadesinin ardından “silahlı tehdit” ve “kasten yaralama” suçlarından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Tuzla’da bir sitede 2 villayı film çekimi için kiralayan Paracıkoğlu ile yan villada yaşayan Hüseyin Meriç (66) arasında tartışma çıkmıştı. Yaşanan tartışma sırasında darbedildiğini belirten Meriç, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, Halil Sezai Paracıkoğlu’nu Kadıköy’deki evinde gözaltına almıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkındaki soruşturmanın dosyaya giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda genişletildiğini, şüphelinin “silahla kasten yaralama”, “hakaret”, “konut dokunulmazlığını ihlal” ve “tehdit” suçlarından savcılıkça ifadesinin alınacağını bildirmişti.

 

SİLAHLI TEHDİT VE KASTEN YARALAMA

Paracıkoğlu’nun binaya girişi sırasında Covid-19 tedbirleri kapsamında ateşi ölçüldü. Savcı tarafından ifadesi alınan Halil Sezai, ardından “silahlı tehdit” ve “kasten yaralama” suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.