Balıkesir Merhaba Gazetesi

HALKA 6 TON SÜT DAĞITILDI

HALKA 6 TON SÜT DAĞITILDI
19 Mart 2016 - 0:29

Genel

HALKA 6 TON SÜT DAĞITILDI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi ve Süt Üreticileri Birliği, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümünde 6 camide 6 ton süt dağıtımı yaptı. Süt üreticilerine destek olmak amaçlanırken, vatandaşın ilgisi yoğun oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi ve Süt Üreticileri Birliği tarafından süt üreticilerine destek olmak amacıyla 6 ton süt dağıtıldı. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Büyükşehir Başkan Vekili Birol Şahin, Karesi Belediye Başkan Vekili Yasin Sağay, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Süt Üreticileri Birliği Balıkesir Şube Başkanı Cihat Şimşek vatandaşlara süt dağıtımında bulundular.

‘Balıkesirspor Süt İçti’

Zağnospaşa  Camiinde kılınan Cuma namazına gelen Balıkesirsporlu futbolcular etkinliğe katılarak, dağıtılan sütlerden içtiler. Büyükşehir ve Karesi Belediyeleri’nin sütü, süt üreticileri birliğinden 1 lira 15 kuruştan aldığı öğrenilirken Ak Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan açıklamalarda bulundu. Milletvekili Bostan, ‘Büyükşehir ve Karesi Belediyeleri olarak süt üreticilerinin yanındayız. AK Partili belediyeler çalışır, üretir ve üretenin yanında olur. Bugün Zagnospaşa ile birlikte Arabacıoğlu, Toygar, Adnan Menderes, Hamidiye, Küçük sanayi Camisi’nde vatandaşlarımıza süt ikram ediyoruz. Bugün, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılını kutluyoruz. Bu anlamlı günde hem şehitlerimize hem de süt üreticimize sahip çıkacağız. Süt dökerek, üreticiye sahip çıkılamayacağını biliyoruz. Sütü dökmek yerine, paylaşıp, halkımıza ikram ediyoruz. Biz üreticimizi böyle destekliyoruz.’ İfadeleriyle süt üreticisinin yanlarında olduklarını dile getirdi.

‘Biz Dökmeyiz, Dağıtırız’

Sütü dağıtarak, farkındalık yaratmayı sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Süt Birliği Başkanı Cihat Şimşek, ‘Bizden bu sütleri ücretleri ile alarak halkımıza dağıtan belediyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Bazı kesimlerin kamuoyunda tepki oluşturmak için yaptıkları küçük çaplı, cılız eylemler şovdan öteye geçmemiştir. Sütü onlar gibi yere dökmek bizim içimize sinmez, bu kişiliğimize ters. Bu bağlamda sütü halkımıza dağıtan ve etkinliği bu anlamlı günde yapan belediyelerimize teşekkür ediyorum’ diyerek, CHP Altıeylül İlçe Başkanlığının 16 Şubat tarihinde yaptığı süt dökme eylemini eleştirdi.

‘Süt Tozu Teşvik Edilmeli’

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Kazım Bostan, Bakanlık nezdinde çalışmalar yaptıklarını belirterek, süt tozu kullanımının ve üretiminin arttırılması gerektiğini ifade etti. Süt üreticilerini mağdur etmemek için süt tozu ithalatının durdurulduğunu ve süt tozunun ihracat kapsamına alındığını söyleyen Bostan, bu gibi önlemlerle süt krizinin çözülebileceğini ifade etti. Mipim fuarı nedeniyle yurtdışında olan Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz süt dağıtımına katılamadı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.