Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hamit inan bana..!

Hamit inan bana..!
16 Eylül 2014 - 10:31

Genel

Konya’da kendi adımıza berbat bir ilk yarı ve jeneriklik güzellikte ama kahreden bir gol sonrası heyecanla bekledik ikinci yarıyı. Hamit sağolsun, daha umutlara “Bismillah” derken, Konya Torku’ya kıyak yapıverdi durum oldu 2-0.
ismail koca köşeİşin garibi ikinci golü yedikten sonra biraz silkelenip iyi işler yapmaya başladık. İyi iş derken attığımız taş kurbağa ürkütmedi ama kaptanlık bandını yere atan Gökhan’ın, süper hareketi sonrası gol olması gereken fakat bizim sahip olamadığımız kaleci faktörü ile hevesimizi gursağımızda bırakan şık vuruşu, Konya’da yaptığımız en güzel iş olarak kaldı aklımda.
Bana göre sahanın en iyisi İlhan Depe idi lakin, O dahil bir çok oyuncumuzun acemi-heyecanlı-anlamsız telaşlı hareketleriyle çaylak görüntü sergilemesi sanırım bu ligde oynayan bir çok oyuncu ve teknik adamı güldürmüştür. Amatör olsalar anlıycam da hepsi bu meslekten kazandığı paralarla lüks arabaya bindiği gibi topa hükmetmeyi de bilmeli. Kimden, neden çekiniyorsunuz. Karşınızdakilerde insan.!
Akhisar maçı sonrası” Jabi’nin yediği ekmek bile kulüp için gereksiz masraf” demiştimya, Konya’da Hamit’i görünce Jabi’ye haksızlık etmişim dedim. Hamit kardeşim sen yanlış yerdesin. Tamam bir şekilde transfer edilmişsin, teknik heyette seni sahaya sürmüş ama inan bana Süper Lig sana ağır gelir. Yok kendi kalene gol atman mesele değil. Her futbolcu böyle talihsiz iş kazası yaşar. İşte işin kötüsü seninki iş kazası falan değil tamamen yetenek eksikliği. Israr edilirse sanada bizede Allah sabır selamet versin diyorum..
İsmail Ertekin duruşu, konuşması, karizması ve yaptığı iş ile çok saygı duyduğum ve sevdiğim bir insan. O kendine güveniyor bende O’na inanıyorum. Fakat kafama yatmayan bir şeyler var. Mesela neden bizim çocuklar ikinci golden sonra başka kimliğe büründü. Gol öncesi %38 olan topla oynama yüzdemiz Hamit’in golünden sonraki süreçte %47’ye çıktı. Ciddi pozisyon yada gol üretemedik ama Konya’yı da sahasına hapsetmeyi başardık. 15 dakikacık bile olsa Konyalılar “Noluyoz yahu”, bizde “Ha Maşallah” dedik. Şimdi bu değişik saldırı modu futbolculara mı, hocaya mı ait?
Eğer hocaya aitse, biz işte bu Balkes’i istiyoruz..
Yen yada yenil hocam, ama pasif pısırık takım izletme bize..
Varsın kadromuz, oyuncu kalitemiz kısıtlı olsun ama sahada terinin son damlasına kadar, elinden geldiğince ve cesurca oynayan futbolcumuz olsun..
Yok eğer ikinci gole isyan eden topçular saldırı moduna kendi düşüncesiyle geçtiyse, bırak hocam bildikleri gibi oynasınlar..
İster inanın ister inanmayın. Bu ligde sivrilen oyuncular bu takımdan çıkacak. Ve bekliyorum bu takım gerçekten can yakacak. Tek eksik 11’de bir iki yanlış tercih ve heyecan fırtınasına yenik düşen yürekler.
Son olarak Konya’daki iki sıra ve tamamen dolu reklam tabelalarına dikkat çekmek istiyorum. Reklam vermekten korkan yada elini çebine atamayan patronlar.. Başka Balıkesirspor, Balıkesir’i daha iyi tanıtan başka ortak değerimiz yok.!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.