Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hani asfalt sıcaktı

Hani asfalt sıcaktı
08 Aralık 2014 - 0:11

Genel

Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, Dursunbeylilere, yollarına sıcak asfalt döküldüğünün söylendiğini, ama uygulamanın ‘soğuk’ asfalt olduğunu söyleyerek soruşturulmasını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM’ye sunduğu soru önergesinde Dursunbey-Balıkesir karayolunu gündeme taşıdı. Karayolunun sıcak asfalt olarak ihaleye sunulduğunun defalarca hükümet yetkilileri tarafından gündeme getirildiğini belirten Gümüş, Akbaşlar köyü sapağından Dursunbey’e kadar olan bölümünün eski usul soğuk asfalt olmasının soruşturulmasını istedi.

Gümüş, Balıkesir’den Dursunbey’e giden yolda Akbaşlar köyü sapağına kadar olan bölümünde sıcak asfalt üzerinde gelinmesine karşın bu sapaktan sonra Dursunbey’e kadar olan bölümlerde birden yolun soğuk asfalta dönmesinin ciddi kazalara sebep olduğunu ifade etti. Milletvekili Gümüş, Bakan Elvan’a; “Sıcak asfalt yol ile soğuk asfalt yolun kilometre başına maliyet farkı ortalama ne kadardır? Söz konusu yolun ihale şartları nelerdir? İhalede sıcak asfalt olarak belirlendi ise niçin bu yapılmamış ve eski usul soğuk asfalt kullanılmıştır? İhalede sıcak asfalt geçmesi durumunda söz konusu yolda devletin zararı ne kadar olmuştur?” diye sordu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.