Balıkesir Merhaba Gazetesi

HARAM HUZUR BOZAR

HARAM HUZUR BOZAR
22 Aralık 2014 - 0:07

Genel

Altıeylül Belediyesi’nin düzenlediği Mutlu Aile Seminerleri hafta sonuda  devam etti. İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu seminerin konusu ‘din,aile ve çocuk oldu.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nunda katıldığı seminerde Döngeloğlu ailede sevgi duygusu önemli, aile içerisinde anne ve babaların birbirlerine çocukların yanında sevgi sözcükleri kullanması gerekir.Herşeyin başı sevgi dedi. Ömer Döngeloğlu; “Allah bizi cennette yarattı. Hz. Adem’i cennetin içinde yarattı. Sonra Rabbimiz ona can verdi.

Daha sonra Rabbimiz Hz. Havva annemizi yarattı. Cennette yaratıldılar ve evlendiler. Onlar, cennette aile oldular. Hz. Adem ve Hz. Havva ilk aileyi cennette kurdu. Bu fotoğrafa bakınca, her müslümanın ailesi aslında onun cennetidir. Biz, ilk evi cennette öğrendik, evde yaşamayı cennette öğrendik. Bir insanın evi, evliliği onun cennetidir. Resulullah Efendimiz, 7 çocuk babasıdır. Altı kere evlat acısı gördü Resulullah. Bir evin içinde yaşanan, yaşanabilecek ve aileyi etkileyen olaylar bunlar.

Allah Resulü’nün ailesinde sevgi evin her yerindeydi. Biz genelde evlerin duvarlarını tablolarla güzelleştirmeye çalışırız. Bunlar sevgi taşır mı ? Kendi başlarına sevgi taşımazlar. Mutluluk Hz. Ali’nin evinden hiç çıkmadıdedi.Program sonunda Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray beraberinde Belediye Meclis Üyeleri Fikrettin Kocaman ve Mehmet Demirtaş ile birlikte Ömer Döngeloğlu’na teşekkür ederek, plaket ve çiçek takdim etti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.