Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hatice Fahriye Eğinlioğlu Türkiye Şampiyonası’na katılıyor

Hatice Fahriye Eğinlioğlu Türkiye Şampiyonası’na katılıyor
20 Nisan 2015 - 0:01

Genel

Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu öğrencileri satrançta fark yaratmaya devam ediyor.

Katıldıkları il içi ve il dışı birçok turnuvada başarılarıyla dikkat çeken  Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu 3-K sınıfı satranç oyuncuları başarılarına her gün yenilerini ekleyerek, rakiplerinin korkulu rüyası haline geldiler.Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu öğrencileri, katıldıkları satranç turnuvalarında 30’un üzerinde madalya ve kupa kazandılar.

2015 Balıkesir Çocuklar Satranç Ligi’nde Elifnaz Akat, Sümeyye Çetin, Simay Gül Ceylan ve Tunay Arda Ceylan’dan oluşan takım,  21 takım arasında 7 maç sonucunda  6 galibiyet, 1 beraberlik aldı. Toplam 13 puanla namağlup olarak şampiyonluğa ulaştı.

2015 Balçova Kaymakamlık Kupası Satranç Turnuvası’nda Elifnaz Akat 8 yaş kategorisinde En İyi Bayan 2’nci, Simay Gül Ceylan 10 yaş genelde ikinci ile eş puan ve averajla 4’ncü ve En İyi Bayan birincisi. Sümeyye Çetin’de aynı grupta genelde 9’ncu ve En İyi Bayan ikincisi oldu.

YDS Satranç Turnuvası’nda küçükler kategorisinde Sümeyye Çetin ikinci, Elifnaz Akat’da üçüncü oldu.

Minik satrançcıların sınıf öğretmeni ve satranç antrenörü olan Nizamettin Güngör, özverili çalışmalarının ödülünü aldıklarını belirterek, “1-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çorum’da yapılacak olan Türkiye Çocuklar Satranç Liginde ilimizi temsil edeceğiz, ilk defa katılacağımız Türkiye Şampiyonası da öğrencilerim adına iyi bir deneyim olacak” dedi. Güngör, öğrencilerinin Türkiye Şampiyonası’nda da başarılı maçlar çıkaracaklarına inandığını belirtti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.