Balıkesir Merhaba Gazetesi

Havran Edremit’in gölgesinde kalmasın

Havran Edremit’in gölgesinde kalmasın
12 Aralık 2014 - 0:02

Genel

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, ilçelerinin Edremit’in gölgesinden kurtarılacağını, halkın da Edremit sevdasından kurtulması gerektiğini söyledi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “Havranlıların Edremit sevdasından” yakındı.  Havran’ın sosyal, kültürel, ekonomik değerler bakımından zengin bir ilçe olduğunu, fakat İlçelerinin Edremit’in gölgesinde kaldığını belirten Başkan Ersoy,  “halkımızın Edremit sevdasını kırmalıyız” dedi. Ersoy, “İlçemiz tarım ve hayvancılık üzerine Balıkesir’de ilk sıralarda yer almakta, bizim sıkıntımız tanıtım ve pazarlama eksikliği. İstanbul, İzmir ve diğer büyük şehirlerdeki toptancı haline bakıldığında; Havran’ın kirazı, mandalinası, karadutu, inciri ve diğer ürünleri yer almakta. Yine İlçemizin dört bir yanı yer altı zenginliğine sahip” diye konuştu.

KÖKLÜ BİR TARİHİMİZ VAR

Havran’ın keşfedilmeyi bekleyen köklü tarihi olduğunu belirten Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, bu alanda çalışmalar başlattıklarını açıkladı. Ersoy, “Havran’ın saklı tarihini gün yüzüne çıkaracağız, tarihi binaların restorasyon çalışması başladı. Hocazade Konağı’mız en güzel örnektir, sırada Terzizade Konağı var, yine Sarraflar sokağı ve bazı önemli caddelerimizin düzenlenmesi konusunda gerekli projelerimiz tamamlanmak üzere. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile görüşmelerimiz devam ediyor. İlçedeki tarihi nitelik taşıyan çeşmelerin onarımını gerçekleştireceğiz, bu makamda olduğumuz sürece eksikler ve ihtiyaçlar bitmez, bizlerin görevi İlçe merkezi ve 26 mahallemizin sorunlarına hızlı ve kalıcı çözümler bulmaktır” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.