Balıkesir Merhaba Gazetesi

Havran Fark Yaratıyor

Havran Fark Yaratıyor
28 Temmuz 2021 - 18:41

Havran Fark Yaratıyor

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ilçede yapılan yatırımları ve belediye çalışmalarını yakından takip ediyor. Havran’da belediyeye kazandırılan GES projesi ile çevre yatırımlarına da önem verildiğinin altını çizen Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “AK belediyecilik vizyonuyla yaptığımız hizmetlerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Havranlılar her şeyin en güzelini hak ediyor.” dedi.

Geri Dönüşümlü Kazanç Sağlayan Projeler Havran’da

Hep birlikte Havran’a en güzel şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz diyen Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği AK belediyecilik vizyonuyla yaptığımız hizmetlerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Havranlılar her şeyin en güzelini hak ediyor.” dedi. Havrana kazanım sağlayacak her hizmet adımını önemsediklerini ifade eden Başkan Ersoy, “günümüzde insanların ihtiyaç duyduğu en önemli şeylerden biri enerji. Bu ihtiyacı karşılamak için doğayı kirletiyoruz, kaynaklarımızı tüketiyoruz. Yani bir eksiğimizi karşılamak için başka eksikler açıyoruz doğada. Bu sebeple daha çevreci, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmek zorundayız. 3 bin 780 panelle kurulan bu santral hem ilçemizin elektrik ihtiyacını karşılayacak, hem de Havran Belediyemize ciddi bir maddi kazanç bırakacak. Bu çevreci projeyi hayata geçirmenin ayrıca heyecanını yaşıyoruz. Havrana hayırlı olsun” dedi.

Havran Belediyesi Sıfır Atık Belgesi Almaya Hak Kazandı

Havran Belediyesi, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi  Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında gerçekleştirdikleri duyarlı çalışmalar nedeniyle “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.İlçede çevre temizliği ve atık konularında hassasiyet taşındığını belirten Başkan Emin Ersoy sıfır atık belgesi aldıklarını söyledi. Sıfır Atık Belgesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan sorumlulukları başarı ile yerine getiren özel ve kamu kurumlarına veriliyor.

Emin Ersoy’dan Önemli Çağrı “Aşınızı Olun”

Pandemi nedeniyle geçirilen zor süreçlerin diğer ilçelerdeki gibi Havran da da zorlukları olduğunu belirten Başkan Emin Ersoy önemli bir uyarıda da bulundular. “Vakaların artış gösterdiği bu günlerde tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Salgın Aşısız yenilmez aşınızı olun”dedi.Semra Aman Akyürek’in haberi

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.