Balıkesir Merhaba Gazetesi

Havran sanata doydu

Havran sanata doydu
26 Şubat 2015 - 0:02

Genel

Havran Hayat Okulu ve Edremit İda Kalemleri işbirliği ile düzenlenen etkinlik önceki akşam Havran Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı. Havran Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen türkü ve şiirlerin buluştuğu etkinlik Havran Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından başlayan gecenin sunuculuğunu Ayşegül Akay, sanat yönetmenliğini ise Tayfun Hakan Kağan üstlendi.
Gecede kısa bir konuşma yapan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “Kültür ve sanat toplumların atar damarıdır. Sanat şehirleri, ülkeleri birleştirir. Sanat uluslararası evrensel bir dildir. Bu anlamda fazla sözü uzatmak istemiyorum, sözü şairlerimize ozanlarımıza bırakmak istiyorum” dedi.

Şairler ve ozanlar gecede şiir ve türküleri seslendirirken, geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan Aslan için okunan şirr uzun süre alkış aldı. Pandomim sanatçısı Vedat Zar’ın müzik eşliğindeki gösteri büyük beğeni alırken, Hayat Okulu Halk Oyunları ekibi yöresel oyunları ve kıyafetleri ile dikkat çekti. Gecenin sonunda ise Havran Tema Vakfı Sorumlusu Serkan Ergün kısa bir konuşmanın ardından katılımcılara fidan dağıttı.

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.