Balıkesir Merhaba Gazetesi

Havran’a Burkina Faso’dan Ziyaret

Havran’a Burkina Faso’dan Ziyaret
23 Mart 2021 - 14:57

Havran’a Burkina Faso’dan Ziyaret

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy kendisini ziyaret eden Burkina Faso Tarım Bakanı Birinci Yardımcısı Ouedraogo Boukary ve beraberindekileri ağırlayarak ilçeyi tanıttı.

BURKİNA FASO VE ATİAB’DAN ZİYARET

Burkina Faso Tarım Bakanı Birinci Yardımcısı Ouedraogo Boukary, Belediye Başkanı  Garana Malik, Afrika Türkiye İşadamları Birliği (ATİAB) Başkanı Albert Ouedraogo ve ATİAB Genel Başkanı Adil Kılıç, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’u makamında ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette ilk olarak ülke gündemlerine ve ayrıca ATİAB faaliyetlerine yönelik sohbet ettiler.

BAŞKAN ERSOY ZEYTİNCİLİK SÜREÇLERİNİ ANLATTI

Ziyaretin ilerleyen anlarında bir tarım ülkesi olan Burkina Faso’nun Toma Belediye Başkanı Garana Malik ile Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ilçeleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Daha sonra konukları ve Başkan Ersoy ilçede faaliyet gösteren zeytin, zeytinyağı ve sirke üretim tesislerinde incelemelerde bulundular. incelemeler sırasında Başkan Ersoy ziyaretçilerine zeytincilik ve zeytinyağının Havran’daki tüm süreçleri hakkında bilgiler verdi. Başkan Ersoy ziyaret sonra Burkina Faso heyetine teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.