Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAVRAN’DA BEREKETLİ ADIMLAR

HAVRAN’DA BEREKETLİ ADIMLAR
10 Kasım 2020 - 15:41

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ilçede yapılan ve halkın isteği doğrultusunda yapılan çalışmaları değerlendirdi. Başkan Ersoy, halkın güvenoyunu aldıktan sonra o güveni boşa çıkarmadıklarını ve çok daha iyi hizmetlere imza attıklarının altını çizdi.

Her Yönüyle Ön Planda Olan İlçe “Havran”

 

Havran son dönemlerde görsel bir şölen görüntüsünü veriyor. İlçeye Havran’da yetişen ve Havran’a has ürünler Tarihi yapılar gün yüzüne gerek restorasyon gerekse projeli çalışmalarla çıkıyor. Pandemi sürecinde Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ilçede kurallara uyum konusunda gösterilecek olan uyumun herkesin sağlığı açısından büyük önem taşıdığının altını çiziyor ve sürekli olarak hatırlatmalarda bulunuyor.

 

Başkandan Bol Bereketli Kazanç Dileği

 

Havran Kalabak hanlar mahalle yolu yapım işini inceleyen Başkan Ersoy yolun yapılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Fen işleri ekibine teşekkür etti. Öte yandan incelemelerine Zeytin hasadı yapan işçilerle devam etti. Çalışanlarla zeytin toplayan Ersoy burada üreticilere bol bereket diledi.

AZ ZAMANDA BÜYÜK İŞLER BAŞARAN HAVRAN

 

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Seçim sonrası geçen döneme baktığımızda Havrana bir şeyler yapabildiğimize inanıyorum. Biz 40 yılda Havrana gelecek hizmetleri 4-5 yıla sığdırmış olduk diye düşünüyorum. İlçemize yapılan projeler ve devam eden çalışmaları gördüğümüzde vatandaşlarımızda bunun karşılığını gösterdi. İnandılar ve güvendiler.

 

Her Yönüyle Ön Planda Olan İlçe “Havran”

 

Daha yaşanabilir bir Havran için görsel dokunuşlara yer vereceğiz diyen Başkan Ersoy,“ Tarihimiz çok zengin ve tarihi evlerimizden hareketle geçmişi yansıtan bir Havran evleri projemizi yürütüyoruz. Tarihi, turistik bir merkez halini alacağız ve turistlerimizi de Havranda ağırlamış olacağız. Cumhuriyet Caddemizde 87 binada bir çalışma söz konusu buraları tamamladığımızda tarihi zengin toprağı verim akan her yönüyle değerli ve ön planda olan bir Havran görmüş olacağız”

“Üç Konak 1 Cadde 3 Sokak Projesi”

 

“Havranda 3 tarihi sokak Havran Evleri görünümünü yaşatacak. Bunun yanında Terzi zade Konağındaki restorasyon işlemi ile konak yenileniyor. Atatürk’ün Seyit Onbaşı ile buluştuğu muhteşem bir konak. “Üç Konak 1 Cadde 3 Sokak Projesi” İlçe merkezinde tarihi dokuları korumak için attığımız bu adımların beraberinde Havrana gelecek turist akımını da etkileyecek.”

 

Güneş Enerji Santrali Yapım İşi İhalesi Yapıldı

 

Havran Kocadağ Mahallesi’nde yapılacak olan 1MW Güneş Enerji Santrali Yapım İşi İhalesi Belediye Başkanı Emin Ersoy’un, İhale Komisyonunun ve 3 firmanın katılımı ile Belediye Başkanlık Makamında gerçekleşti. Yıl sonuna kadar yapımı tamamlanacak olan Güneş Enerji Santrali ile Belediye hem kendi elektrik enerjisini üretip ihtiyacını karşılayacak hemde fazladan üretilen elektrik enerjisi ile belediyeye ek gelir elde edecek. Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.