EtkinlikGündemİlçe Haberleri

Havran’da Çocuklar Geleneksel Oyunlarla Buluştu

Balıkesir’in Havran ilçesinde, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği' büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Havran’da Çocuklar Geleneksel Oyunlarla Buluştu

Balıkesir’in Havran ilçesinde, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Bu etkinlik, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı işbirliği ile düzenlendi.

Şenliğe, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların 2., 3., 4. ve 5. sınıf öğrencileri katıldı. Şenliğin finali, Kocaseyit Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Mendil Kapmaca oyunu ile sona erdi. Etkinliğe, Havran İlçe Kaymakamı Enver Özderin, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran ilçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program sonunda dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.

Bu etkinlik, çocuklara geleneksel oyunları tanıtarak hem eğlenmelerini hem de kültürel mirası yaşatmalarını amaçladı. Şenlik boyunca çocuklar, geleneksel oyunlarla hem rekabet etti hem de arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirdi.

 

 

Haber: Bülten

Burhaniyeliler Sabah Saatlerinde Buluşuyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu