Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAVRANDA ‘İTTİFAK’ YERLE BİR

HAVRANDA ‘İTTİFAK’ YERLE BİR
215
18 Ekim 2019 - 8:30

Bilindiği üzere 31 Mart seçimlerinde, Balıkesir genelinde Cumhur İttifakı çerçevesinde seçime katılan AK Parti ve MHP Başkan adaylığında tek isim, meclis üyeliğinde de karma listeyle seçime katılmıştı.

Liderler ve genel merkezlerin, Cumhur ittifakı ile ilgili hassas ve sahiplenen ifadelerine rağmen, Havran’da AK Parti listesinden seçilen ve seçim sonrası istifa eden MHP meclis üyelerinin mecliste alınan kararların tümünde muhalif grupla hareket etmesi ‘Havran’da ittifak yerle bir’ değerlendirmesine neden oluyor.

BAŞKAN YARDIMCILIĞI MAHKEMELİK

Havran Belediye Meclisinde Başkanı Emin Ersoy’un atadığı başkan yardımcılığı ile ilgili olarak MHP meclis üyelerinin muhalif üyelerle birlikte ret oyu kullanması sonrasında, Başkan Ersoy’un konuyu İdare mahkemesine taşıdığı ve Ak Parti Havran teşkilatından ‘bu ittifaka ihanettir’ seslerinin yükseldiği belirtiliyor. MHP’li meclis üyelerinin bazı konularda muhalif olmalarının anlayışla karşılanabileceğini ifade eden Ak Parti teşkilatının sorgusuz sualsiz muhalif duruşun sürdürülmesini iyi niyetli bulmadığını her yerde dile getiriyor.

İL BAŞKANLARI FARKINDA AMA!

Yaşanan gelişmeler ile ilgili olarak sessiz kalan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’un mecliste yaşanan bu gelişmelerden ötürü rahatsızlık duyduğu, hizmet verme noktasında Meclisin çalışamaz duruma gelmesinden üzüntü duyduğu yakınları tarafından dile getiriliyor. Merhaba’ya konuşan bazı Ak Partililer “an itibari ile bizim listemizden seçilen ve şu anda İttifak içinde olduğumuz MHP’li meclis üyelerinin tutumu Başkana adeta işkence çektiriyor” şeklinde konuşurken bir kısmı da “konu il başkanlıklarına iletildi. Ancak her iki parti il başkanından da tık yok. Bırakın bu ciddi sorunla ilgilenmeyi bir yana Bizim İl Başkanımız daha buraya gelme zahmetinde bile bulunmadı” şeklinde konuştu.

GENEL MERKEZLER DEVREYE GİREBİLİR

Cumhur İttifakı ile ilgili Havran yaşanan krizin derinleşmesinin farklı yollarla her iki partinin Genel Merkezi’ne iletildiği ve bu konuda Genel Merkezlerden bir müdahale gelebileceği bir diğer iddia olarak öne çıkıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.