Balıkesir Merhaba Gazetesi

Havranlı gençlere Belediye desteği

Havranlı gençlere Belediye desteği
29 Eylül 2015 - 0:02

Genel

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, spora önem verdiklerini  ve amaçlarının sporu Havran’daki gençlere sevdirmek olduğunu söyleyerek “Şuan ilçemizde 2 tane spor kulübü bulunmakta. Bunlara da belediyemiz olarak elimizden gelen desteği sağlamaktayız” dedi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy futbola ve diğer spor branşlarına önem verdiklerini ifade ederek, “Amacımız çocuklarımızın ve spor yapan diğer amatör kulüplerimize elimizden geldiği kadarıyla yardım etmektir. Bizler Belediye olarak sporu destekliyoruz. Her mahalleye spor alanları ve parklar yapıyoruz. Koşu parkurları ve spor aletleriyle birlikte insanları spora teşvik etmeye çalışıyoruz. Bizim şuan Havran’da 2 tane spor kulübüz bulunmakta. Bunlara da imkanlarımız el verdiği şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı küçükten spora alıştırırsak ileride spor faaliyetleri konusunda Havran çok daha güzel olacaktır” dedi.
Emin Ersoy sözlerini şöyle sürdürdü:  “Suni çim futbol sahamız açıldı. Bizim şuanda 2 tane spor kulübüz bulunuyor. Küçükşapçıspor kulübü, hem de Havran Fatih Futbol Kulübümüz var. 2 kulübümüzde Havran’ı temsil ediyor. Suni çim sahada çalışmalarına başladılar. Futbol ilçemizde sevilen bir spor dalı olduğu için vatandaşlarımız için elimizden geldiği kadarıyla sporseverler için çalışmalarımız devam ediyor.
Suni çim sahada başlayan antrenmanlarla birlikte sporcularımız daha iyi bir kondisyona sahip olacaklar. Amacımız sporcuya destek ve sporseverlere de güzel bir imkân sağlamaktır. Havran Belediyesi olarak bizler elimizden geleni yapmaktayız.
Hükümetimize Havran’a vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Mahalle Futbol Ligine de inşallah Havran’dan da katılacaklar. Onlarla ilgili duyurular yaptık. Muhtarlarımıza bilgiler vererek Mahalle Ligi’ne katılım sağlayacağız. Önemli olan spor kardeşlik demek, spor bizim açımızdan baktığımızda centilmenlik içerisinde olması gereken bir spor dalı olarak düşünüyorum. Başarılar diliyorum tüm Amatör Spor kulüplerimize de hem kulüplerimize hem futbolcu kardeşlerimize başarılar diliyorum ve sakatsız bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum. “
LEVENT M.BAŞSAKA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.