Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAYALDİ GERÇEK OLDU SINDIRGI HUZUR BULDU

HAYALDİ GERÇEK OLDU SINDIRGI HUZUR BULDU
25 Ekim 2014 - 0:06

Genel

Sındırgı’nın 23 yıllık sıcak su hayalini bitirmek için yola çıkan Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, vatandaşların beklentisini boşa çıkarmadı.

YILLAR öncesinden projesi hazırlanmış olan sıcak su projesi hayata geçti. Sındırgı jeotermal suya kavuştu. Hisaralan Kaplıcaları bölgesinde yıllardır boşa akan sıcak suyun ilçeye getirilmesi için yap işlet devret mantığı ile hayat bulan proje ile Sındırgıda seracılığında geniş kapsamlı olarak genişletilmesi düşünülüyor. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Yavaş “Sındırgı tarihi ve turistik açıdan ciddi ekonomik kazanımlar elde edilecek. Özellikle seracılık ve termal tesislerle birlikte istihdama katkı olacağı gibi dışarıya olan göçüde engellemiş olacağız” dedi. Başkan Yavaş, Sındırgı’nın turizm şehri olabilmesi için her alanda gereken şartları yerine getirip tarihi ve turistik bir merkez yapmak istediklerini söyleyerek “İlçemiz mutluluğun ve huzurun merkezi olarak anılacak diye düşünüyorum ’ifadelerini kullandı.

Öte yandan Başkan Yavaş dün gerçekleştirilen Türkiye Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin Ekim Ayı Toplantısı ve Belediyelerde Yenilebilir Enerji Uygulamaları Paneli’ne katılarak ilçede yaşanan sıcak su müjdesini birlik üyeleri ile de paylaştı. Meclis Üyesi Hüseyin İlhan ile birlikte toplantıya katılan Yavaş, 75 belediye temsilcisinin yer aldığı toplantıda Türkiye’nin tek Yap-İşlet-Devret modeliyle 23 kilometrelik isale hattının sona erdiğini açıkladı. Kocaeli’deki toplantıda diğer üyelere hitaben yaptığı konuşmada 22 Ekim akşamı yılların özlemine son verdiklerini kaydeden Yavaş, “Bundan sonra termal alanda hızla gelişen, yatırımlar için cazibe merkezi olan, dış göç veren değil yeni istihdam alanları ile göç alan bir ilçe olacağız” diye konuştu.

Başkan Ekrem Yavaş, toplantı sonunda Ankara Kazan Belediyesi ile sondaj çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunarak Sındırgı’ya iş makinelerinin gelmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. HABER: KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.