Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAYALLERE BİR KALA

HAYALLERE BİR KALA
15 Mart 2016 - 0:20

Genel

HAYALLERE BİR KALA

Önceki gün yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavının ardından öğrencileri yepyeni bir heyecan sardı. 25 Mart’ta açıklanacak sonuçları merakla bekleyen Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesinin müzik bölümü son sınıf öğrencileri bize yaşadıkları sınav maratonunu anlattı.

Ülke genelinde 2 milyon 173 bin 563 öğrencinin katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavına giren öğrenciler rahat bir nefes aldı. Sınav sorularında en şaşırtıcı soruların din kültürü olduğunu söyleyen öğrenciler, Türkçe sorularını rahatlıkla çözebildiklerini söylediler. Hayallerine giden yolda ilk adımı atlatan öğrenciler sonuçları heyecanla ve merakla bekliyorlar.

Kaan Mete Çil : Sınav maratonunun ilk basamağını atlattığımız için rahatım. Biraz nefes aldık. Şimdi heyecanla sonuçlara odaklandık. Bizim için en önemli ilk aşama bu sınavdı. Barajı geçip iyi bir puan alabilirsek konservatuara geçebileceğiz. Müzik yetenek sınavına gireceğiz. Sınavım başarılı geçti heyecanla sonucu bekliyorum.

Feyza Demiraslan : YGS sınavına girdim. Çok heyecanlı bir süreci atlatmış olduk. İlk basamağı atlatmanın rahatlığı var. Şimdi önümüzde tercih dönemi olacak onu doğru ve sakin bir şekilde atlatmalıyız. Hayallerimize çok yaklaştık. Umarım başarılı sonuçlar alırız. Başta okul yönetimimiz ve hocalarımıza teşekkür ediyorum bu süreçte hep yanımızda oldular. Din kültürü soruları hepimizi şaşırttı. İmam hatiplilerin zor çözeceği sorulardı.

Büşra Öner : Sınavım çok kötü geçmedi ama orta halli oldu. Beklediğim puanı almayı istiyorum. Barajı geçtiğime kesinlikle eminim zaten. Sorular beni çok şaşırttı. Din kültürü soruları çok zordu. Biz en rahat yapacağımız sorular olduğunu düşünürken çok şaşırdık. Onun yanı sıra Türkçe sorularını rahatlıkla yaptım. Sonuçlar yakın zamanda açıklanacak merakla bekliyoruz. Hayallerimize yaklaşıyoruz giderek

Elif İçel : Sınav kolaydı bana göre. Türkçe, matematik sorularını yaptım. Din kültürü soruları çok şaşırttı beni. Bu kadar zor olacağını bilmiyordum. Sonuçlar erken açıklanacak. Heyecanla bekliyoruz. Umarım istediğim puanı alırım. Hayallerimize yaklaşıyoruz. Şimdi yetenek sınavlarını da başarıyla geçersek istediğimiz üniversitelere yerleşebileceğiz.

Tuğba Rana Konbat : Sınav güzeldi. Beklediğim kadar zor geçmedi. Barajı rahat geçeceğimi düşünüyorum. Din kültürü sorularının bu denli zor olabileceğini düşünmemiştim. Matematik bölümünde geometri sorularının çoğaltılmış olmasına sevindim. Yakın bir zamanda sonuçlar açıklanacak heyecanla bekliyorum.

Ayşegül Can : Sınavı atlattığımız için mutluyum. Şimdi heyecan ve merakla sonuçları bekliyoruz. Başarılı olacağıma inanıyorum. Bizi bu süreçte destekleyen tüm öğretmenlerime ve aileme teşekkür ediyorum.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.