Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAYALLERİMDEKİ MESLEK

HAYALLERİMDEKİ MESLEK
17 Mart 2016 - 0:22

Genel

HAYALLERİMDEKİ MESLEK

Sakarya Anaokulunun tatlı kahramanları, hayallerindeki mesleği anlattı.

Anaokulundaki küçük kahramanlar hayallerindeki mesleği ve bunun nedenlerini anlattılar.

Küçücük kalplerine sığdırdıkları kocaman hayalleri var. Doktor, öğretmen, avukat ve daha pek çok güzel mesleklere ulaşmak isteyen bu tatlı çocuklar. Şimdiden çalışmaya ve inanmaya başlamışlar. Doktor olup insanları iyileştirmek isteyen de, öğretmen olup öğrencilere ders anlatmak isteyen de var. Oynadıkları oyunlarda, yaptıkları resimlerde ve konuşmalarında hayallerine dair detaylara yer veren küçük öğrenciler, istedikleri mesleğe ulaşmak için çalışmaları gerektiğini söylediler.Sevimli anaokulu öğrencilerimizin hayallerinde bir yolculuğa çıktık ve onlara kulak verdik.

Elif Nur Sezen: Ben büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Öğrencilerime dersler anlatmak, onları dinlemek, ödevler vermek istiyorum. Öğretmenlik çok güzel bir meslek. Pek çok öğrenci oluyor ve onlara dersler anlatıyorsunuz. Yepyeni ve başarılı insanlar yetiştiriyor öğretmen. Bende bizi seven öğretmenimizi çok seviyorum.

Ali Can Uygur : Ben büyüyünce asker olmak istiyorum. İnsanları koruyarak onların daha iyi yaşamasını sağlamak istiyorum. Askerler çok güçlü ve başarılı oluyorlar. Ülkemizi ve bizleri koruyorlar. Büyüyünce ben de asker olacağım.

Berrak Koç : Ben büyüyünce doktor olmak istiyorum. İnsanları iyileştirip, onların mutlu olmasını istiyorum. Hasta olan insanları tedavi ederek, sağlıklarına kavuşturacağım. Tüm insanların sağlıklı ve dinç olması için doktorlara ihtiyacı var.

Ayşe Taçbilgin : Ben doktor olmak istiyorum. İnsanlara yardım etmeyi çok seviyorum. Hasta insan olmasını hiç istemiyorum. Hepsi çok sağlıklı ve mutlu olsunlar. Ben çocuk doktoru olmayı çok istiyorum. Doktorların giydiği beyaz önlüğü çok seviyorum. Ben doktor olunca beyaz önlük giyeceğim ve tüm hasta insanları iyileştireceğim.

Hira Nur Çelik : Ben büyüyünce hemşire olacağım. Hastalara çok iyi bakıyorlar. Hemşire giysisi giyiyorlar. İğne vurabiliyorlar. Ben iğneden korkuyorum ama yine de büyüyünce yapabilirim. En büyük hayalim hemşire olmak. Bunun için çok çalışıp derslerimde başarılı olmam lazım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.