Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hayat Okulu’nun konukları vardı

Hayat Okulu’nun konukları vardı
05 Ocak 2015 - 0:10

Genel

Hem öğrenciler hem de velilere hizmet veren Havran Belediyesi’nin Hayat Okulu’nun konukları protokol üyeleri oldu.Orta okul ve lise öğrencileri ile velilerin de yararlandığı, ders dışı saatlerin ve yaz aylarının çeşitli kültürel çalışmalarla değerlendirilmesi amacıyla Havran Belediyesi tarafından kurulan Hayat Okulu, çalışmalarını sürdürüyor. Okul, önceki gün, protokol üyelerini konuk etti. Konuklar, okul hakkında bilgiler aldılar.

Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethi Bilge, Havran Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Mustafa Günalan, Havran Halk Eğitim Müdürü Nuri Sağlam, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Asarlı’dan oluşan heyet, önceki gün okulu ziyaret edip öğrenciler ile sohbet ettiler.

Kaymakam Yasin Öztürk ve Başkan Emin Ersoy Proje Koordinatörü aynı zamanda Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Yılmaz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 PROJE EL BİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLÜYOR

Okulların “yaşayan güvenli alanlar” haline dönüştürülmesi hedeflendiğini,  başarılı öğrenciler için de ödül gezileri düzenlediklerini belirten Yılmaz, Ayasofya, TBMM, TÜBİTAK gezisi, Konya/Mevlana gezisi, Çanakkale Şehitlikleri ve Kocaseyit gezisi, Balıkesir Üniversitesi gezisiyle öğrencilerin ödüllendirileceğini açıkladı. Dereceye giren öğrenciler ödüllendirilmelerinin yanı sıra; yaz kampları ve yaz okulu eğitimlerine devam edecek. Mehmet Yılmaz, “Gönüllü öğretmenlerimiz öğrencilerimize ders vermeye başladı. Okulumuzun diğer ihtiyaçlarını zaman içerisinde gidereceğiz” dedi. Protokol üyeleri, hazırlanan çantaları öğrencilere ve öğretmenlere hediye ettiler. Hayat Okulu projesi, Havran Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli eğitim Müdürlüğü, İlim Yayma Cemiyeti ve Alternatif Hayat Derneği iş birliğiyle içinde yürütülmekte. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.