Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAYATIN İÇİNDEN

HAYATIN İÇİNDEN
09 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Okuyarak  olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine olan  güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş  açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Ayrıca okuyan  kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip  oldukları için, hikmetli ve etkileyici konuşarak hitap ettikleri kişilerde etki  de uyandırırlar. Bu etki ise insanlarla ilişkileri güçlendirmekte, kişiye daha  sosyal bir karakter kazandırmaktadır.

Dahası, geniş kelime dağarcığı, insanın  daha fazla kavramla düşünebilmesini de sağlar. Ali Şuuri İlkokulu, geçtiğimiz günlerde kutladığımız Kütüphane Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu etkinliklerden biri de Balıkesirli çocuk kitapları yazarı Yasemin Özer düzenlenen imza günüydü. Okumanın önemini vurgulayan çocuklar görüşlerini Çocukça Sayfamıza aktardılar.

BAHAR KÜÇÜKGÜREŞKEN: Yasemin Özer ile tanışmak beni çok mutlu etti. Kitapları çok güzel olmuş. Ona teşekkür ederiz. Yazar bize ne için yazar olduğunu söyledi, bize kitabın yararlarını anlattı. Bir kızı ve bir oğlu varmış.

ELİFNAZ KAYPAK: Yasemin Özer adlı yazar bize geldi. Kitaplarını okudum, çok güzeldi. İyi ki de kütüphaneler haftası varmış. Daha önce hiç bilmiyordum. Çok güzeldi kitapları ama ben sadece bir tane okudum. Güzeldi yine de görüşleri çok güzeldi. Çok güzel kitap yazmış, çok güzeldiler. İyi ki de yazar olmuş. Bu güzel kitapları bize verdiği için çok mutlu oldum. Kitapları çok seviyorum.

NEHİR DEMİRAY: Yazar Yasemin Özer bize verdiğiniz kitaplar için teşekkürler. Sizin sayenizde daha çok kitabımız oldu. Yazar Yasemin Özer ve öğretmenimiz Cahide Güngör’e teşekkür ederiz. Kitaplarınızı da okudum çok güzel şeyler yazmışsınız. Kitap için tekrar teşekkürler. Kitaplar benim en iyi arkadaşım.

DAMLA KANAT: Okulumuza yazar geldi. Adı Yasemin Özendi. Kitabını aldım. Çok sevdim ve okulumuzda böyle tür etkinlikler olduğunda mutlu oluyorum. Yazar bize kitabın önemini anlattı.

ESLEM AKSOY: Merhaba benim adım Eslem. Bizim okulumuza Yasemin Özer geldi ve biz hikayeler aldık. Çok sevindim. Ve aldığım kitabı çok beğendim. Cahide öğretmenimi çok seviyorum. Kitapları da çok seviyorum.

EKİN BAYKURT: Okulumuza yazar geldi. Kitapların yararlarını anlattı. Çocuklara faydalı olmak istediği için yazar olmaya karar vermiş. Kitabını aldım. Çok beğendim. Ve okumaya başladım. Lütfen her gün kitap okuyalım.

ZEYNEP SEBAHAT GÜVENÇ: Kütüphaneler haftası olduğu için okulumuza Yasemin Özer adında bir yazar geldi. Bize hikayeler dağıttılar. Bende yeni komşumuz komo adında bir hikaye aldım. Çok güzeldi. Hatta bizim hikaye kitaplarımıza imzasını attı. Ben Yasemin Özer’i çok sevdim. Bizi çok mutlu etti. Bizi çok sevdi. Ben de büyüyünce yazar olacağım.

EYLÜL KOSAOĞLU: Kütüphaneler haftası dolayısıyla okulumuza yazar geldi. Kitapları çok güzeldi. Ben de aldım. Ve ben bu etkinliğe katıldığım için çok mutluyum. Kitaplar çok güzel.

BEYZA KARA: Yasemin Özer çok iyi biri, hepimize yani isteyenlere kitaplarını verdi. “Yeni komşumuz Koma”, “Bir gün tavşan kralken” isimli kitapları getirmiş. Kitaplarınızı çok beğendim ve çok sevdim.

HAZIRLAYAN: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.