Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAYATINIZA GÜZELLİK KATIN

HAYATINIZA GÜZELLİK KATIN
16 Ocak 2015 - 0:06

Genel

TATLI BADEM YAĞI (Sweet Almond Oil)

Badem tohumlarının soğuk preslenmesi ile elde edilmektedir.Yüksek miktarda protein,oleik ve linoleik esansiyel yağ asitleri (omega 6_omega 9) ve A vitamini içeriğine sahiptir.

Tıbbi Etkileri : Bu içeriği sayesinde tüm cilt tiplerinde cildin nemlendirilmesine, özellikle kuru,hassas ve tahriş olmuş ciltlerde cildin yenilenip beslenmesine yardımcı olur. Bununla beraber,saçların beslenmesine yardımcı olup,saç dökülmesini önlemede bitkisel bir destekleyicidir. Dahili kullanımda müsilaj etki göstermekte, bağırsak florasına zarar vermeden bağırsak hareketliliğini sağlamaktadır.

PORTAKAL UÇUCU YAĞI (Orange Oil)

Portakal kabuklarının buhar distilasyonu ile elde edilmektedir. Linalilasetat,limonen ve sitronellal etken maddelerince zengindir.

Tıbbi Etkileri: Ruhsal açıdan canlılık verir,sinirlerinin yatıştırılmasına,kaygının giderilmesine,depresyon ve Parkinson tedavisine yardımcı olur. Kan dolaşımını arttırır bu sebeple selülit tedavisine yardımcı olur. Kan dolaşımın arttırır bu sebeple selülit tedavisinde sedir yağı ile karıştırılarak, selülitli bölgeye masaj yapmak suretiyle olumlu sonuçlar verebilir. Kuru ve hassas ciltlerde dengeleyici olarak kullanılabilir. Hipokeratoz(derinin epidermis tabakasının aşırı kalınlaşması) tedavisine destekleyici olarak kullanılabilir.

!!! UYARI Güneş ışınlarını absorbe edebilir,ışığa aşırı duyarlılığa sebep olabilir.

Ciltte heperpigmentasyona ve alerjiye neden olabilir.

BUĞDAY ÖZÜ YAĞI  (Whcat Germ Oil)

Çimlenme fidelerinin soğuk preslenmesi ile elde edilmektedir. Lesitin,çeşitli enzimler,linolenik asit özellikle de E vitaminince zengin bir içeriğe sahiptir. 1980 lere kadar bilim adamları E vitaminin cilt üzerindeki tedavi edici etkisini keşfedememişlerdir. Bugün ise dünyada en fazla satılan vitamin türevidir. E vitamini,cilde nüfuz etmesinin ardından hasarlanmış derinin yenilenmesine ve genç görünmesine yardımcı olur. E vitamini aynı zamanda güçlü bir antioksidan dır. Bu sayede serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı koruma sağlar.

Tıbbi Etkileri :  Buğday özü yağı deriye çok hızlı bir şekilde nüfuz eder ve cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur. Hamilelikte meydana gelen çatlakların giderilmesinde kullanılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.