Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAYDİ BALIKESİR! GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

HAYDİ BALIKESİR! GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ
07 Şubat 2023 - 16:36

HAYDİ BALIKESİR! GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

Deprem bölgesine yardım ve destekler artarak Balıkesir’de de devam ediyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle birçok ilden yardım ve destekler sürüyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizin de etkilendiği deprem nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımız izin yardım malzemeleri kabul alanı Balıkesir Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezi olarak belirlendi.

Hazırlanan listede; eldiven, bere, mont, bot, çocuklar için kışlık giysi, tüplü katalitik soba, tüp, yatak, battaniye, powerbank, gıda kolisi (konserve), çocuk bezi, bebek maması, temizlik hijyen malzemeleri bulunuyor.  Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezini ziyaret ederek gönüllü gençlere destek oldu. İl Müdürü Özalp, hayırseverlerin kullanılmamış yardım malzemelerini bölgeye gönderilmek üzere Balıkesir 75. Yıl Gençlik Merkezine getirebilecekleri ifade etti.

Müdür Özalp “Binlerce vatandaş büyük bir duyarlılık örneği sergileyerek, depremzedeler için yardıma koştu. Vatandaşlar yanlarında getirdikleri battaniye, kışlık giyecek, yiyecek, ısıtıcı, ayakkabı ve benzeri eşyaları depremzedelere ulaştırılması için gönüllü gençlerimize teslim etti. Büyük emek ve çaba gösteren gençlerimize ve çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaşanan bu felaketi en az hasarla atlatmayı temenni ediyoruz.” dedi.

Nursima Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.