Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAYKOOP, Düve ithalatı için start verdi

HAYKOOP, Düve ithalatı için start verdi
16 Ekim 2014 - 0:24

Genel

HAYKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek kooperatif ortağı çiftçilere Simental ırkı gebe düve ithal ederek dağıtılacağı müjdesini vermiş ve talep toplamaya başlandığını belirtmişti.

PROJEYİ hayata geçirebilmek için gerekli olan Genel Kurul yetkisini almak amacıyla 11 Ekim’de Balıkesir Ticaret Borsası Salonunda Olağanüstü Genel Kurul yapılmıştı. Genel Kurul tarafından Yönetim Kuruluna konu ile ilgili tüm yetkiler oy birliği ile verildi.

Genel Kurul Toplantısı sonrası Başkan Faruk Özen şunları söyledi: ” Proje duyurduğumuz ilk günden itibaren kooperatifçi çiftçilerimizden çok yoğun bir taleple karşılaştık. Çiftçilerimizin projeye olan ilgisi bizi fazlasıyla memnun etti. Bu yoğun ilgi gerek ülkemizde gerekse İlimizde mevcuttan daha fazla verim verecek hayvan ırkına ihtiyaç duyulduğunun en açık göstergesidir. Hayvancılıkta ırk en başta gelen faktörlerden biridir. Özellikle et verimi konusunda ki performansı ile ön plana çıkan simental ırkına daha fazla ilgi gösteriliyor. Birliğimize 8.500 adet hayvan talebi geldi. Projeye İlk olarak genel kuruldan ithalat ve diğer gerekli hususlarda yetki alarak başladık. Genel Kurul toplantısında koopeartif başkanlarımıza proje tüm detaylarıyla anlatıldı. Bundan sonraki süreçte başvuru sahiplerinin işletmelerine gerekli izinleri almaları ve Ziraat Bankası ile sıfır faizli kredi anlaşmaları ile iş akışımız devam edecektir. Böyle güzel bir projenin Balıkesir hayvancılığına hayırlar getirmesini diliyor ve sonuna kadar başarıyla yürütebilmeyi diliyoruz.” HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.