Balıkesir Merhaba Gazetesi

Haykoop üyeleri Almanya’daydı

Haykoop üyeleri Almanya’daydı
18 Kasım 2014 - 9:50

Genel

Balıkesir Haykoop, üyesi kooperatiflerin başkan ve yönetim kurulu üyeleri Almanya’da dünyanın en büyük tarım ve hayvancılık fuarı olan Euro Tier’i ziyaret etti.

Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği’ne (HAYKOOP) bağlı Balıkesir Bölge Birliği,  25 kişilik heyet ile,  KOSGEB destekli Almanya Tarım ve Hayvancılık fuarı ile mesleki iş birliği gezisi gerçekleştirdi. Balıkesir Haykoop Başkanı Faruk Özen, 12-17 kasım tarihleri arasında yapılan Almanya gezisi ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. “Dünyanın en büyük tarım ve hayvancılık fuarı olan Euro Tier’ e ziyaretçi olarak katılmak, ayrıca Almanya’daki kooperatifler ile işbirliği görüşmeleri yapmak ve büyükbaş hayvan çiftliklerini ziyaret etmek amacıyla KOSGEB destekli bir proje hazırladık ve projemiz kabul edildi.

Projemize ülke genelinden çok yoğun bir katılım talebi geldi. Balıkesir’den 21 kooperatif başkanı, iki şirket yetkilisi ve Bursa’dan da iki şirket yetkilisi ile 25 kişilik kafilemiz ile gezimizi gerçekleştirdik. Fuarda sektördeki son teknolojik ürünler ile hayvan genetik firmalarıyla detaylı ilgilendik” dedi.

Alman Kooperatifleri Federasyonu temsilcisi Dr. Plessow ile de görüşmeler yaptıklarını belirten Özen, Hannover, Bremen ve Hamburg’da 3 adet süt sığırcılığı ve bir adet genetik firma işletmesinin gezildiğini, Bremen Tarım Müdürü Hilmer Garbade’nin kendileri ile  özel olarak ilgilendiğini ve kendine ait çiftliği gezdirdiğini söyledi. Balıkesir Haykoop Başkanı Faruk Özen, Almanya gezisinin çok verimli geçtiğini, katılımcıların vizyonlarının genişlediğini vurguladı. Özen, bu gezide elde edilen bilgi ve deneyimlerin, ülkemiz hayvancılığına katkısı olacağını düşündüğünü sözlerine ekledi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.