Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hayvan hakları için yollarda

Hayvan hakları için yollarda
05 Kasım 2015 - 12:15

Genel

Hayvan haklarını anlatmak için yollara düşen Semih Iğdigül, Havran’da da öğrencilere seminer verdi. Iğdigül, hayvan katliamına sona vermek için mücadele ettiğini söyledi.

Mersin’in Erdemli İlçesinden yola çıkan dizi ve sinema oyuncusu Hayvan Hakları Savunucusu Semih Iğdigül Havran’da Mehmet Çalışır Anadolu Lisesinde seminer verdi. Havran Belediyesinin destekleri ile düzenlenen seminer, gün boyu tüm sınıflarda devam etti.

Semih Iğdigül sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekmek maksadıyla yollarda olduğunu belirterek, “Gittiğim İl ve İlçelerimizde merkezi idare ile yerel idarecilerin destekleri ile okullarda Hayvan hakları konulu seminerler düzenliyorum” dedi.

Ufak bir motosikletle hayvan hakları için yollara düştüğünü anlatan İğdigül, “Hayvan katliamlarına dur demek istiyoruz. Mersin Erdemli’den yola çıktım. İç Anadolu bölgesinden Sinop’a kadar gittim. Bütün Karadeniz’i dolaşarak, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye kadar ufak bir motosikletle hayvan hakları için koşturuyorum. Gittiğim yerlerde barınakları, belediyeleri dolaşıyorum. Bu hayvanların dili yok. Biz bu mücadelemizde onların sesi olmaya çalışıyoruz. Hayvan katliamlarına son diyoruz” dedi. Iğdigül, Havran Kaymakamı Yasin Öztürk ve her konuda destek veren Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’a teşekkür ettiğini belirtti. Haber Merkezi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.