Balıkesir Merhaba Gazetesi

HAZİNEMİZ AİLEMİZ

HAZİNEMİZ AİLEMİZ
16 Nisan 2015 - 0:03

Genel

Karesi Albay Tayyar-Nuran Oğuz İlkokulu 2-A sınıfı öğrencileri Değerler Eğitimi kapsamında işledikleri “Sevgi” konusunda fikirlerini bizimle paylaştılar. En çok neyi seversiniz dedik, Ailemizi dediler ve başladılar anlatmaya.

ALİ EMRE ÇETİN: Ailemi çok seviyorum. Ailemiz dört kişi. Ailemde en çok sevdiğim kişi annemdir. Çünkü o bana yemek yapıyor markete götürüyor. Abim hep benden kumandayı alıyor. Babamı da seviyorum. Çünkü bilgisayarla oynamama izin veriyor.

BERAT AYDEMİR: Ailemi çok severim. Bana saygılı davranırlar beni severler. Dedemi de severim. Saygı duyarım. En çok annem ve babamı severim. Bizde Anneannemi çok severim. Teyzemi de çok severim.

DEFNE ATAMAN: Ben ailem olmasa yaşayamam. Bizim ailede üç kişiyiz. Aile demek mutluluk demek. Onlar bizim için çok önemlidir. Onlar bizim sevgi  çemberimizdir. Onlar bizi korudu onlara saygı gösterelim.

DİLEM ZEYTUNLU:  Bence ailemiz huzurlu demokratik olmalıdır. Bizim ailemiz dört kişiden oluşuyor. Annem, babam, kardeşim ve ben. Ailede herkesin bir görevi vardır. Annem yemek yapar, babam işe gider, bende okula giderim. Kardeşim ise oyun oynar. Ailem çok mutludur.

EFE TAHA TEKSİN: Ben ailemi çok severim. Çünkü annem beni doğurdu. Annemi ve babamı çok seviyorum. Mutlu bir ailemiz var. Balıklarım var. Evimizdeki büyüklere, mahallemizdeki büyüklerimize de saygı duymalıyız onları sevmeliyiz. Sağlıklı beslenmeli, sağlıklı olmak için spor yapmalıyız.

ELANUR KOYUNCU: Aile sevgisi çok önemlidir. Aile de herkes birbirini sevmelidir. Yüksek sesle konuşmamalıdır. Kardeşlere iyi davranılmalıdır. Herkes görevini yapmalıdır. Birlikte komşu, akraba, hasta ziyaretine gidilmelidir. Büyüklerimizin elleri öpülmeli, küçükler ise korunmalıdır.

ELANUR REÇBER: Aile demek mutluluk demek. Çünkü biz beraber olunca hep mutluyuz. Ben aileden en çok kardeşimi seviyorum. Küçüklere hoş görülü olmalıyız. Büyüklere saygılı olmalıyız. Ben hep aile kurallarına uyarım. Kardeşime hoşgörülü davranırım. Çünkü ben çok saygılıyım.

EMİRCAN SATILMIŞ: Biz mutlu bir aileyiz. Ailemizde beş kişiyiz. Bizim Ailede kötülük olmaz. Biz ailemizde herkesi severiz. Ben tutumlu bir çocuğum paralarımı harcamam biriktiririm.

NİSA KARAASLAN: Ailemiz bizim canımızdır. Ailemiz bizim için kutsaldır. Onlar bizim için altındır. Ailemiz bizim için elmastır. Ailemiz bizim hazinemizdir. Ailemiz bizim kanımızdır. Ailemiz bizim kutsal değerimizdir.

RÜMEYSA BALABAN: Ben Annemi ben çok severim. Biz Ailemizde üç kişiyiz. Annem ve Babam çok iyidir. Ben de iyi bir çocuk olmak için çabalarım. Herkesi çok seviyorum

SENA KULA: Bizim aile dört kişi. Aile bizim için önemlidir. Bizim ailemiz mutlu, heyecanlı bir aile. Ben ailemde en çok annemi, babamı, kardeşimi seviyorum. Ben ailemi çok seviyorum.

TALHA KARABULUTLAR: Ailemi çok seviyorum. Benim güzel ailem. Evde yüksek sesle konuşmamalıyız. Yaşlılarımızın elini öpmeliyiz. Herkese saygılı ve sevgi dolu olmalıyız.

ZEHRA YILDIZ: Benim ailemde babam tüp satar. Annem ise ev hanımıdır. Biz çekirdek bir aileyiz. Çok güzel vakit geçiririz. Masallar anlatır, fıkralar anlatırız. Biz ailemize çok mutluyuz.

HAZIRLAYAN: SERMİN ESEN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.