Balıkesir Merhaba Gazetesi

HEM AVUKAT HEM SANAT USTASIYDI

HEM AVUKAT HEM SANAT USTASIYDI
07 Mart 2015 - 0:05

Genel

Balıkesir’in sevilen isimlerinden Avukat Sedat Marmaralı yaşamını yitirdi.

Önceki akşam sabaha karşı fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı sırada yolda yaşamını yitiren Marmaralı’nın ölümü büyük üzüntü yarattı. Şiir ve Edebiyat konusunda pek çok şehirde iz bıraktığı bilinen Marmaralı, sanat adına yaptığı çalışmaları ile de Balıkesir’e büyük katkı sağladı. Marmaralı, Dün Zağnospaşa camisinde Cuma namazı vaktinde kılınan cenaze namazının ardından Başçeşme Mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine bir ziyaret için Balıkesir’de olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da katıldı. Törende Sedat Marmaralı’nın oğulları Emre ve Ömer Marmaralı, taziyeleri kabul etti.

ÇİÇEK KIRIMLI DA VEFAT ETTİ

Aynı zamanda Zağnospaşa camisinde Dr. Zuhal Çiçek Kırımlı’nın da cenaze töreni de vardı. Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği eski Genel Başkanı merhum Dr. Ahmed İhsan Kırımlı’nın eşi Dr. Zuhal Çiçek Kırımlı tedavi görmekte olduğu Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde önceki gün vefat etmişti. Çocuk Doktoru Zuhal Çiçek Kırımlı 1930 doğumluydu.

Sedat Marmaralı ve Çiçek Kırımlı’nın cenaze törenine Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, CHP eski milletvekili Ergün Aydoğan, Balıkesir’in iş, siyaset dünyasından ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, çok sayıda vatandaş katıldı. İki törenin bir araya gelmesiyle Zağnospaşa camisi en kalabalık günlerinden birini yaşadı.

KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.