Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hem rallici hem çevreci

Hem rallici hem çevreci
24 Kasım 2014 - 0:02

Genel

 Ralli Şampiyonu Burcu Çetinkaya, Altıeylül Belediyesi’nin düzenlediği  çevre etkinliğine katılarak Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve çevre gönüllüleri ile birlikte Gaziosmanpaşa mahallesinde ambalaj atığı topladı.

Altıeylül Belediyesi Geri Dönüşüm ve Çevre Etkinlikleri’nin son gününe ünlü şampiyon Ralli Pilotu Burcu Çetinkaya da katıldı. Çetinkaya, Gaziosmanpaşa mahallesinde Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve çevre gönüllüleri ile birlikte ambalaj atıklarını topladı. Etkinliğe,  Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcıları, Zeki Çabuk, İsmail Çoban, Mesut Eray, birim müdürleri, mahalle muhtarları, eğitimciler, Genç TEMA üyeleri katıldı. Geçtiğimiz cumartesi günü saat 10.00’daKuvayi Milliye meydanında başlayan etkinlikte, vatandaşı bilgilendirmek üzere  ‘Farklı Altıeylül, Farkında Altıeylül’ sloganıyla hazırlanan yelekler, geri dönüşüm bilgilendirme el broşürleri, stiker ve geri dönüşüm poşetleri dağıtıldı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun belediye olarak çevreye verdikleri önemi anlatan konuşmasının ardından otobüslerle mahallelere hareket eden çevre gönüllüleri, ambalaj atıklarını toplayıp, evlere geri dönüşüm poşetleri dağıttılar. Gaziosmanpaşa mahallesinde  vatandaşlara çevre bilinci anlatıldı. Bahçelerinde birkaç hanenin geri dönüşüm atıklarını biriktirip geri dönüşüme katkı sağlayan mahalleli hanımlara teşekkür eden ve alkışlatan Başkan Kafaoğlu “Bu örnek davranışlarından dolayı kendilerini kutluyorum” diyerek bu hareketin diğer mahalle sakinlerine de örnek olmasını istedi. Burcu Çetinkaya da, etkinlik sonunda yaptığı açıklamada, çevre sorunlarını duyarsız kalınmaması çağrısında bulundu. Çetinkaya, Balıkesir’de olmaktan ve çevre etkinliğine katılmaktan mutlu olduğunu belirtti. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.