Balıkesir Merhaba Gazetesi

Hepimiz yazar olduk hepimiz kitap yazdık

Hepimiz yazar olduk hepimiz kitap yazdık
14 Nisan 2015 - 0:01

Genel

Geçtiğimiz günlerde kutladığımız Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Sabiha Gökçen Anaokulu öğrencileri Değerler Eğitimi uygulamasıyla birlikte aileleriyle birlikte hazırladıkları kitapları okullarında sergilediler. Kitapların önemine değinen minik öğrenciler duygularını Çocukça Sayfamızda paylaştılar.

Kemal Kaan PEHLİVAN : Kitap, hikayedir, eğlenmektir. Kitapları severiz. Kitap okumayı severim. Kitaplar insanlara bilgi öğretir.

Duru OSMANOĞLU: Kitap okumayı çok seviyorum. Ben henüz okuyamıyorum, babam bana okuyor. Kitabımı h zırlarken ben söyledim, annem de yazdı.

Eren ERGİN: Evde yatmadan önce annem bana kitap okuyor. En çok dinozorla ilgili kitapları seviyorum. Kitapları yırtmayız, onları okuruz.

Mehmet Ege ÇALIK: Masal kitaplarını çok sevdiğim için annemle birlikte masal kitabı hazırladık. Kitabımın ismi “Süper Kahraman”. Okuma yazma bilmediğim için benim söylediklerimi annem yazdı. Okuma yazmayı öğrendiğimde Atatürk ile ilgili kitap yazmak istiyorum. Yazar olmak çok hoşuma gitti.

Eren GÜNAY: En çok sevdiğim kitaplar aslanlarla ilgili kitabımın ismi “Üşüyen Kral”. Kitapları seviyorum çünkü, her zaman kitap okuyorum. Bir kitap olsaydım aslan kral olmak isterdim.

Nisanur ERYILMAZ: Ablam ile birlikte bu kitabı hazırlarken çok eğlendik. Kendi kitabımızı yazmak bizi çok mutlu etti. Kitapları çok seviyorum. İyi ki ağaçlar kağıt yapıyorlar.

Yaren KOÇAK: Hikaye kitabımı yaparak kendimi çok mutlu hissettim. Annem ve babam yardım ettiler. İlk önce evdeki bir hikaye kitabından resimler kestik, sayfalarıoluşturduk. En sonunda kapağını yaptık. Hikayemin kahramanı kendim olduğum için kitabımı çok sevdim.

Nisan ENDEZ: Önce kitabımın ismini buldum. “Nisan Doğayı Koruyor”. Bu kitabı oluşturduğum için çok mutlu oldum. Kendi kitaplığımı oluşturabilirim diye düşünüyorum. Çok heyecanlı ve güzel bir olaydı.

Melisa KARABULUT: Kitap okumayı sevdiğimiz için kitaplar var. Annem de kitap okumayı çok seviyor ve her akşam uyurken kitap okur. Annem uyurken de bana kitap okur, ablam sabahları okur. Bu kitabı hazırlarken annem bana yardım etti. Kitabımın adı “Bambi”. Ben ceylanları çok severim.

HAZIRLAYAN: SERMİN ESEN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.