Balıkesir Merhaba Gazetesi

HER KONUDA KOSTÜM DİKİMİ

HER KONUDA KOSTÜM DİKİMİ
20 Aralık 2014 - 0:14

Genel

Seray Kostüm sahibi Meltem Yıldırım kendi tasarladığı ürünlerle yaptığı dikimlerle kostümler yapıyor. Hasanbaba Çarşısında hizmet veren Seray Kostüm pek çok ünlü çizgi film karakterlerinin de kostümlerini dikiyor.

 Kostümlerin imalatlarını kendim yapıyorum diyen Meltem Yıldırım özel gösteri kıyafetleri ile ilgili olarak tasarladığı ürünler olduğunu da belirtti. Yıldırım, ‘Halk oyunları, özel gösteri kostümleri, karakter kostümleri gibi birçok kostümü dikiyorum. Yurt dışına da siparişler alıyorum.’ dedi.

KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN KOSTÜMLERİ BENDEN

7 yıldır Hasanbaba 3.Katındayım.Evli ve iki çocuk sahibiyim. Gazi Üniversitesi Giyim End. ve Moda Tas. Eğitimi Bölümü okudum. Kostüm konusunda kapsamlı olarak çalışan tek mağazayım. Kostüm üzerine çalışan mağazalar var ama dışarıdan siparişle çalışıyorlar. Ben hem tasarlıyor hem de dikiyorum. 3Bin’e yakın kostümümüz bulunmakta. Kapsamlı olarak çalışan benim. Aslında benim Kız Meslek Lisesinde giyim öğretmeni olmam gerekirdi ama yapmadım. 40 yaşıma kadar ev hanımlığı yaptım. Oğlum anasınıfına giderken kostümlerini ben hazırladım. Öğretmeni de el becerimden dolayı bu işi yapmam konusunda destek oldu. Arkadaşlarımın ısrarı ve destekleriyle şu an işimin başındayım. Araştırmayı seven takip eden bir insanım. Sürekli araştırır ve kendimi geliştiririm.

KADINLAR CESUR OLSUN

Bayan olarak yaşanılan zorluklar genelde aileden gelir. Eşi, ailesi destek olursa bayanların yapamayacakları iş yok diye düşünüyorum. Ya olmazsa, ya beceremezsem, gibi bişey yok. Denemeden bilemeyiz. En önemli olan cesaret. Birbirlerine destek olan insanlar her konuda başarıyı yakalar. Şu anda Kurtdereli Mehmet Pehlivan filminin kostümlerini hazırlıyorum.

Benim en büyük rahatsızlık duyduğum konu bazı sezonlarda mesela 23 Nisan geldiğinde bazı arkadaşlar camlarına kostüm bulunur, dikilir yazıyor. Sezon bittiğinde bu yazılar kalkıyor. Ben camıma hiçbir zaman paça yapılır, fermuar dikilir, dikiş yapılır yazmıyorum. Herkesin bir dalı olmalı. Terzi dikiş dikmeli, kostümcü kostümünü dikmeli.

HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.