Balıkesir Merhaba Gazetesi

HER KOŞULDA ÖĞRENCİLERİN YANINDA

HER KOŞULDA ÖĞRENCİLERİN YANINDA
18 Eylül 2018 - 8:20

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, 2018-2019 eğitim Öğretim yılının nedeniyle başarı mesajları verdi.Başkan Cankul, “tüm imkanlar çocuklar için seferber edilecek” dedi.

Kesput Belediye Başkanı İsmail Cankul eğitim-öğretim yılının başlamasının heyecanını ve coşkusunu bizlerde yaşıyoruz. Eğitimde alınacak gelişme, uluslararası rekabetin en önemli göstergesidir. Ülkemizin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesi için kaliteli bir eğitime ihtiyaç var” dedi. Başkan Cankul Merhaba’ya yaptığı değerlendirmede, “Kepsut Belediyesi olarak bütün imkanlarımızı geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için seferber edeceğiz.Her yıl olduğu gibi bu yılda kırtasiye yardımlarımız var. Amacımız ülkemizin geleceğine katkıda bulunabilecek nesiller yetiştirmek. Geleceğimizi şekillendirecek olan öğrencilerimize sonuna kadar güveniyoruz ve her koşulda onların yanlarındayız. Vatansever gençlerimiz ülkemizin geleceğinin mimarları olduğundan şüphemiz yok. Eğitimin ailede başladığı, okulda geliştiği ve toplumda olgunlaştığı unutmayalım. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşıyor” dedi.

“VELİLER EĞİTİM SÜRECİNDE ÖNEMLİ BİR YER ALMALI ”

Cankul “Öğrencilerimizin daha çok çalışması, ezbercilikten uzak, bilgiyi sorgulamaları öğretmenlerimizin bilgiyi aktaran değil, bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olmaları, velilerimizin ise verdikleri destekle çocuklarının ve öğretmenlerimizin yanı başında olmaları gerekiyor diyerek velilerin çocuklarını desteklemelerini istedi. Başkan Cankul” velilerimizin eğitim sürecinde bizzat yer almalarının çok yararlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.Bu duygu ve düşüncelerle eğitim öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızdan hiçbir fedakarlığı esirgemeyen, her zaman onların yanında yer alan ailelerini, öğretmenlerini kutluyor, sevgili çocuklarımıza, gençlerimize başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.