EtkinlikGündemİlçe Haberleri

Heritage Fuarı’nda Ayvalık Tanıtıldı!

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Heritage Fuarı'nda Ayvalık’ın UNESCO Dünya Mirası adaylık sürecini ve kentin eşsiz kültürel mirasını uluslararası katılımcılarla paylaştı.

Heritage Fuarı’nda Ayvalık Tanıtıldı!

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen “Heritage” 8. Uluslararası Koruma, Restorasyon, Arkeoloji, Müzecilik ve Kütüphanecilik Fuarı ve Konferansı’na katılarak Ayvalık’ın üstün evrensel değerleri ve UNESCO Dünya Mirası adaylık sürecini anlattı.

Heritage Fuarı’nda Ayvalık Tanıtıldı!
Heritage” 8. Uluslararası Koruma, Restorasyon, Arkeoloji, Müzecilik Ve Kütüphanecilik Fuarı Ve Konferansı

UNESCO Birimi ile birlikte Ayvalık’ın eşsiz mirasını ve UNESCO Dünya Mirası adaylığı sürecine dair bilgi veren Başkan Mesut Ergin, Yorgola Han (Belediye Hizmet Binası), müzecilik çalışmaları, arkeolojik kazılar ve kentin kültür hayatına kazandırılan yayınlar hakkında da uluslararası katılımcılara detaylı bilgi sundu. Ayrıca hayata geçirilen ve planlanan projeleri de paylaşarak Ayvalık’ın kültürel ve tarihi zenginliklerini vurguladı.

Başkan Ergin, Ayvalık’ın sahip olduğu kültürel değerlerin uluslararası platformlarda tanıtılmasının önemine dikkat çekerek, UNESCO Dünya Mirası sürecinde kat ettikleri yolu ve gelecek hedeflerini anlattı. Bu tür etkinliklerin, Ayvalık’ın dünya mirası olarak tescillenmesi sürecine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

 

Haber: Bülten

Balıkesir’de Ücretsiz Yaz Kursları Başlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu