Balıkesir Merhaba Gazetesi

HERKES ORADAYDI

HERKES ORADAYDI
17 Kasım 2014 - 0:09

Genel

Altıeylül Belediye Başkanı Dr.Zekai Kafaoğlu oğlunun nikâh şahitliğini yaptı. Başak Bulut (Kafaoğlu) Fatih Kafaoğlu önceki gece Bal-Konukta düzenlenen muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. Belediye Başkanı Kafaoğlu’nun nikâhı kıyması davetliler tarafından heyecanla karşılandı. Dikkatle takip edilen nikâh töreninde nikâh şahitliğini Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ve Milletvekili Tülay Babuşcu yaptı. Prof Dr.Mustafa Karataş’ında sohbetleri ile renklenen düğünde Genç çifte ömür boyu mutluluk dilendi.

ProfDr. Mustafa Karataş’ında katıldığı düğünde sahne alan Karataş Mutlu bir yuva için kaleme aldığı 4 mektubu yeni çifte hediye etti. Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İlçe belediye başkanları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Bal-konukta düzenlenen düğünde kusursuz sunum ve nezih düğün davetlilerce beğenildi.

Altıeylül Belediye Başkanı Dr Zekai Kafaoğlunun oğlu Fatih’in düğün töreni okunan kuran tilaveti, kasideler ve sohbetlerle geceye damga vurdu. Balıkesir merkez ve ilçelerden yoğun bir katılımla yapılan düğün töreninde Prof.Dr Mustafa Karataş’ın sohbeti ilgiyle dinledi. Evlilik için gereken mutluluğun formüllerini paylaştı.

Evlenmek, yuva kurmak hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Şüphesiz kutsal bir olgu ve bir anlamda hayatın devamı olan evlilik, gerçekten hakkına riayet edilirse huzur ve mutluluğun kaynağı olmaktadır diyen Karataş, Evlilik hayatı boyunca güzelliklerin yanı sıra şüphesiz birtakım zorluklarla da karşılaşmak mümkündür. Esas olan, mutlu günde olduğu gibi zor ve sıkıntılı zamanlarda da yuvayı ayakta tutabilmektir. Bunu sağlayabilmenin en önemli şartı ise gelin ve damat olacak kişilerin evliliğin ciddiyetini kavramış ve bu ehliyeti taşımış olmalarıdır. ’şeklinde konuştu. Davetlilerin ilgiyle dinlediği Prof. Dr Karataş konuşmasında Anne babanın evlilikle ilgili düşüncesi çok önemlidir. Onların rızası alınmadan yapılan bir evlilikte bereket yoktur. Mutluluk olmaz. Anne baba izni de bazı mezheplerde şarttır. İnsanlar gençlik zamanında parayı çok sevmez. Evleneceği vakit bakar ki parasız olmuyor. Evliliğin geçim derdi sebebi ile ertelenmesi doğru değildir. Her gelen rızkı ile gelir. Evlenildiğinde iki rızık birleşir. Bir çocuk dünyaya geldiğinde rızık üç olur. İkinci çocukta 4 olur. Çocuk daha gelmeden sütü hazırlanır. Bu nedenle rızık endişesi taşıyarak evliliği ertelemek yanlıştır.’ Dedi.

Karataş’tan Gelin’e öğüt Şükrün çok şikâyetin az olsun.’

Balıkesir İnsani Yardım Vakfı İHH’nın projesi kapsamında her aileye bir yetim çerçevesinde yeni evli çifte iyilik meleği olan yetim hediye edildi.( Balıkesir İHH her ay düzenli 90 TL ödeyerek 74 Balıkesirli yetime sponsorluk yapıyor). İHH Yeni evli çifte ‘ yetim çocuğumuzla el ele cennet yolu nasip olsun’ dileğinde bulundu.

HABER: FATMA KARA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.