Balıkesir Merhaba Gazetesi

Herşey Dursunbey İçin

Herşey Dursunbey İçin
27 Temmuz 2021 - 15:03

Herşey Dursunbey İçin

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ilçede sosyal belediyecilik anlayışı ile yürütülen ve halka dokunan hizmetleri yakından takip ediyor. İlçede ekonomiye yansıyacak ve ayrıca yaşamı kolaylaştıran çalışmalara da önem veren Başkan Bahçavan “Herşey Dursunbey için”diyor.

Doğaya Uyumlu Kuş Evleri

Dursunbey’de mevsimin getirdiği dönemsel hizmet anlamında piknik alanları da ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Çınarlıpınar Piknik Alanı da Belediye personelinin yoğun gayretleri ile kullanılabilecek hale getirildi.6.000 metrekare büyüklüğünde yeni piknik alanında son dokunuşlarla temizliği ile birlikte kullanılacak materyallerle donatıldılar. Piknik alanında çatılı piknik masası ve üstü açık piknik masaları, barbeküler, ️oyun alanları, bay-bayan lavabolar ve ayrıca bay-bayan  mescit alanları bulunuyorlar. Aynı zamanda güvenliğinde sağlandığı parkta kamera sistemiyle 7/24 izleme olanağı sağladılar. Dursunbey çınarlıpınar piknik alanında 30 araçlık otopark ile üç farklı girişi bulunan yeni piknik alanına doğaya uyumlu kuş evleri ile donattılar. Bahçavan “Çimlendirmeninde ayrıca sağlandığı piknikyeri mevsimin pikniğini yaparak hoş vakit geçirmeleri için Dursunbeylilerin hizmetine sunuldu”dedi.

Dursunbey OSB’de  Çarklar Dönüyor

Değer verdiğimiz güzel ilçemize kazandırdığımız Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsislerinin %90’ını tamamladık diyen Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, “ Tahsis yaptığımız ilk firmalar fabrikalarını kurmak için hızla çalışmalarını sürdürüyor. OSB ‘de fabrikaların kolonları da yükselmeye başladı. İlk fabrika ayrıca üretime geçiyor. Sonrasında ise her iki ayda bir, yeni bir fabrikanın açılışını hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Söz vermiştik ve sözümüzü tutuyoruz”dedi.Başkan Bahçavan, “İnşallah gecemizi gündüzümüze kattığımız İlçemiz, yakın zamanda çok farklı bir konuma yükselecek ve yapılamaz denilenler gerçek olacak. “şeklinde konuştu. Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.